Peklo / Hráči / Stephen Gionta nominován na zisk Bill Masterton Memorial Trophy
Útočník New Jersey, který patří do skvěle hrající čtvrté lajny, Stephen Gionta, byl nominován na zisk Bill Masterton Memorial Trophy.

Stephen Gionta nominován na zisk Bill Masterton Memorial Trophy

StephenGiontaÚtočník New Jersey, který patří do skvěle hrající čtvrté lajny, Stephen Gionta, byl nominován na zisk Bill Masterton Memorial Trophy.

Tato trofej se uděluje hráčům za skvělou vytrvalost, sportovní chování a oddanost. Dalo by říct, že patří i nedoceněným hráčům, tedy těm, kteří nepatří mezi nejproduktivnější, ale jsou důležitým článkem týmu.

Tím bezesportu Gionta je. Vždyť nedávno v článku jsme psali o skvělé práci jeho lajny (spolu s Carterem a Bernierem).

“Je to pro mě čest,” řekl autor jednoho z gólů v dnešním zápase s Floridou. “Pokaždé, když jste nominování na nějakou cenu, tak je to čest.”

Každý tým si vybírá jednoho z hráčů, kterého nominují na tuto trofej. Devils zvolili právě Stephena Giontu, hráče, kterého do NHL dostal poslední zápas základní části (dalo by se to tak říct). Útočník s číslem 11 v něm totiž vstřelil branku a v play-off se ukázal skvělým forčekingem, rychlostí, tvrdostí a prací s pukem.

I dnešní zápas se mu velmi povedl. Dal gól a měl i asistenci. Obdržel ale také tvrdý hit, po kterém skončil na střídačce. “To bylo vtipné. Pěkný, čistý hit. To je část hry a stává se to každému,” prokázal, že si z toho nic nedělá.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊

Ďáble, co na to říkáš...?