Peklo / Reporty / New Jersey porazilo Montreal

New Jersey porazilo Montreal

Po vyřazení z bojů o play-off musí Devils ještě sezónu dohrát. Zbývají tři zápasy. Jeden z nich se hrál dnes, proti Montrealu. Jubilejní zápas odehrál švédský obránce Adam Larsson, pro něj to bylo utkání číslo 100 v dresu New Jersey. Jeho krajan Alexander Urbom zase nastoupil k premiéře v letošní sezóně. Jak se oběma Švédům zadařilo? Jak zápas dopadl?

První šanci jsme viděli již v průběhu druhé minuty. Židlického střela od modré se neujala, puk se ale dostal k Loktionovi, který střelou z otočky protáhl Price. Pak už měl šance i Montreal. Nejprve po přihrávce Rydera neuspěl Lars Eller, poté si na Brodeurovi vylámal zuby Gallagher. V osmé minutě si po dlouhém tlaku domácích vyjel před branku nebezpečně Clarkson a poté se společně se Zajacem pokoušel o dorážky, Price si ovšem vše pohlídal. V čase 13:55 se poprvé měnilo skóre – v přesilové hře rozjel Marek Židlický útočnou akci, v níž našel po vjetí do útočného pásma Travis Zajac rozjetého Eliáše, který tváří v tvář Priceovi nedal brankáři šanci – 1:0! Další branku mohl přidat Loktionov. Ten ale po Židlického přihrávce trefil pouze Price. Pak už byli domácí úspěšní. Zubrus skvělým způsobem našel Josefsona před brankou a švédský útočník tak neměl problém vsítit svou první branku v sezóně. New Jersey tak první třetinu zaslouženě vyhrálo.
Střely: 12:7

Montreal musel zlepšit svůj herní projev. A mohlo tak být učiněno ve 24. minutě, kdy Subban dlouhou přihrávkou našel Prusta, který ovšem nevyzrál v zakončení na Brodeura. Prust byl následně vyloučen a šanci si Canadiens vytvořili i v oslabení, Tomáš Plekanec trefil tyčku. Vyloučení útočníka hostujího týmu se přecijen podařilo potrestat – Židlického střelu tečoval před Pricem Steve Sullivan a bylo to již 3:0! Následně na trestnou lavici putoval Zubrus. I hosté dokázali tuto výhodu využít. Pacioretty posílal zadovku na Bourquea, puk si ale do vlastní branky srazil Adam Larsson – 3:1. Ve 29. minutě hráli Habs další přesilovou hru. Ta se jim ovšem nevydařila, dobrou šanci v oslabení v závěru vypracoval pro Eliáše Zajac, český útočník svůj druhý gól nepřidal. Po vypršení trestu střílel od modré Larsson a Price měl velké problémy udržet kotouč, takže musel děkovat obraně za dobrou práci a odpálení puku daleko od brány. Třetí přesilovku už New Jersey nevyužilo, ani přes dobrý pokus Kovalchuka. Brodeura se ve 35. minutě pokusil překonat Max Pacioretty, pokus o úspěšnou střelu z první byl neúspěšný. Habs ale přidali gól do šatny. Ze skvělé práce Galchenyuka za branku těžil Lars Eller – 3:2.
Střely: 9:9

Ve 44. minutě byl dnes podruhé vyloučen Prust za faul na Brodeura. Přesilovka skončila již po půl minutě, protože byl vyloučen Židlický. Při následující hře 4 na 4 rozjeli Ďáblové nebezpečný protiútok. Na jeho zrodu stál Andy Greene, který zavezl puk do pásma, předal ho Zajacovi, jehož následný pas na Kovalchuka přizvedl Pacioretty. Ruský útočník přesto zakončil, ale puk trefený ze vzduchu Price chytil. Canadiens hráli poté 30 sekund přesilovku a dokázali si vytvořit šanci. Po střele Markova dorážel Brian Gionta, Marty svůj tým ale podržel dobrým zákrokem. Následovala dlouhá pasáž hry bez pořádné střely či akce. Až v 58. minutě vystřelil nebezpečně Greene a Price musel jeho dělovku vyrazit. 55 sekund před koncem putoval Price na střídačku. Montreal si sice dokázal vytvořit tlak, obrana Devils ale veškeré náznaky akcí zlikvidovala.
Střely: 3:5

New Jersey Devils 3:2 Montreal Canadiens
Branky Devils
13:55 Patrik Eliáš PPG (14) – asistence Travis Zajac (13) a Marek Židlický (14)
17:36 Jacob Josefson (1) – asistence Dainius Zubrus (7) a Steve Sullivan (9)
24:36 Steve Sullivan PPG (7) – asistence Marek Židlický (15) a Ilya Kovalchuk (19)

Branky Canadiens
26:33 Max Pacioretty PPG (14) – asistence Raphael Diaz (13) a David Desharnais (18)
39:39 Lars Eller (7) – asistence Alex Galchenyuk (16) a Rene Bourque (6)

Střely celkově: 24:21

Sestavy
Devils: Brodeur – Greene, Larsson, Volchenkov, Židlický, Urbom, Harrold – Ponikarovsky, Loktionov, Kovalchuk, Eliáš, Zajac, Clarkson, Zubrus, Josefson, Sullivan, Carter, S. Gionta, Bernier
Canadiens: Price – Gorger, Bouillon, Diaz, Weber, Subban, Markov – Prust, Gallagher, Plekanec, Bourque, Armstrong, B. Gionta, Halpern, Galchenyuk, Desharnais, Pacioretty, Ryder, Eller