Peklo / Hráči / Eric Gelinas a jeho debut
Mladý obránce Eric Gelinas si v zápase s Pittsburghem odbyl svou premiéru v NHL. A sám zhodnotil, že byla úspěšná a byl to pro něj skvělý zážitek.

Eric Gelinas a jeho debut

Eric GelinasMladý obránce Eric Gelinas si v zápase s Pittsburghem odbyl svou premiéru v NHL. A sám zhodnotil, že byla úspěšná a byl to pro něj skvělý zážitek.

Gelinas se pochopitelně cítil nervózní. “Překvapilo mě, že jsem byl v zahajovací formaci. Myslím, že jsem pak byl ještě více nervózní. Po prvním střídání to ale ze mě opadlo a už jsem to bral jako normální zápas. Spoluhráči mi to hodně usnadnili. Jsou to dobří hráči a po jejich boku se hraje víc uvolněně,” nechal se slyšet obránce, který v letošní sezoně za Albany odehrál 57 zápasů a měl v nich 24 bodů.

Rodák z Ottawy hrál celkově 15 minut a 59 sekund, z toho 48 sekund v přesilovce. Měl jednu střelu. Spokojen s ním byl i kouč DeBoer. “Hrál dobře. S pukem se mu dařilo, bruslil skvěle,” řekl trenér Devils. “Je velký a to je jeho výhoda.”

Na otázku, jestli z něj může být obránce pro NHL, odpověděl Pete Deboer takto: “Myslím že ano. Je to sice trochu předčasné, ale už to tak vypadá.”

Měl celkem čtyři střelecké pokusy (dva skončily mimo a jeden zblokovala obrana, ten zbylý chytil Fleury). “Soustředil jsem se na to, abych puk poslal co nejblíž k brance. Mým cílem bylo, aby to někdo alespoň tečoval,” prozradil talentovaný bek.

Pochvaloval si ho i Hedberg. “Myslím, že hrál skvěle. Ani to nevypadalo jako jeho první zápas v NHL. Dobře nahrával, skvěle řešil situace, byl silný. Zkrátka, hrál velmi dobře,” pochvaloval si jeho práci “Moose”.

V debutu nastoupil hned proti takovým hráčům jako jsou Malkin, Iginla, Kunitz a další. “Jsou to hvězdy a když vidíte, že proti vám útočí, řeknete si něco ve stylu ‘No, tak to bude něco’. Ale byla to zábava hrát proti nim a porovnávat se s nimi,” chválil cennou zkušenost Gelinas.

Tak uvidíme, jestli Gelinas dostane šanci i v dalším, posledním zápase sezony. Tak jako tak, Devils mají ve svém kádru talentované obránce. Larsson, Merrill, anebo právě Gelinas, možná budou v NHL hrát stabilně.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊

Ďáble, co na to říkáš...?