Peklo / Reporty / Povedené rozloučení s fanoušky, Devils otočili zápas s Pittsburghem

Povedené rozloučení s fanoušky, Devils otočili zápas s Pittsburghem

Rozlučka se sezonou v New Jersey. Poslední zápas letošní sezony před diváky v Prudential center. A rovnou přijel velmi silný Pittsburgh! Za Devils nastoupil k debutu v NHL Eric Gelinas. V brance byl Johan Hedberg. Členem čtvrté formace byl místo Berniera Kostopoulos a Ponikarovského nahradil Henrique.

Devils začali zápas mnohem lépe. Byli aktivnějším týmem. Ve čtvrté minutě prověřil Fleuryho pozornost Volchenkov, následně musel brankář hostí vytasit dobrý zákrok proti Zajacovu pokusu zblízka. Pens měli první pokus (po osmi ďábelských pokusech) až v osmé minutě, měl jí na svědomí Paul Martin, na Hedbera si ale bývalý Devil nepřišel. To, co nedokázal Martin, dokázal o chvíli později Cooke. Sutter nahodil puk před branku a ten se pak, s přispěním Morrowa, dostal Mattu Cookovi, který ho pod Hedbergem dostal do branky – 0:1. Další gól mohl přidat sám tvůrce této akce, v dobré šanci ale švédského gólmana nepřekonal. Vyrovnat mohl v 16. minutě Clarkson, ten ale po povedené kombinaci nabídnutou šanci nevyužil. První třetina tak skončila 0:1.
Střely: 12:6

V úvodu druhé třetiny nevyužil po přihrávce od Malkina dobrou šanci Jarome Iginla, který neuspěl sám před Hedbergem. Hra následně nenabízela téměř nic na koukání, viděli jsme vyrovnanou bitvu. Ve 30. minutě to mohl změnit Cooke, který se orientoval ve vzruchu před brankou, jeho pokus ale zblokoval Hedberg ve spolupráci s obranou. Druhý gól zápasu padl ve 35. minutě. Pittsburgh hrál přesilovku, Letang dobrým pasem našel Jussiho Jokinena, který následnou střelou o tyč navýšil vedení Pens na 2:0. / Ve 39. minutě se konečně prosadili i Devils. Volchenkov dobře zapracoval na modré, jeho následná střela se sice neujala, ale puk se dostal k Travisu Zajacovi, který z otočky propálil Fleuryho – 1:2. Na konci třetiny tak svitla naděje.
Střely: 7:5

Ve 43. minutě byl vyloučen Dupuis a New Jersey hrálo přesilovou hru. A podařilo se jí využít – Clarkson propálil Fleuryho mezi betony po dobré přihrávce Eliáše zpoza branky. Vyrovnaný stav 2:2 mohli Ďáblové strhnout následně na svou stranu, velkou šanci měl Zajac, který z dorážky Židlického střely trefil tyčku. Dvakrát to také zkoušel Larsson, Fleury ale pomáhal svému týmu udržet stav vyrovnaný. Ani Pens ovšem nezaostali, v 52. minutě prověřil Moose útočník hostí, Evgeni Malkin. Brankář Devils ale puk lapil. O dvě minuty později byl obrat dokonán! Sullivan zavezl puk do útočného pásma, předal ho na druhou stranu Kovalchukovi, jehož střelu si jeden z bránicích hráčů srazil do branky – 3:2! Následovala přesilová hra pro hosty, v níž si vytvořily šance oba týmy. Nejprve pálil od modré Kris Letang a Hedberg jeho dělovku vyrazil, pak na Fleuryho unikal Gionta, jeho střelu brankář také vyrazil. Stav tak po této početní výhodě zůstal nezměněn. V závěru se k náporu měli nadechovat Tučňáci, přesto domácí ještě Fleurymu pořádně zavařili. Ten musel pochytat pokusy Henriquea, Clarksona a také Zajaca. Ani odvolání brankáře už Pens nepomohlo. Devils se tak s fanoušky rozloučili podařenou výhrou!
Střely: 13:7

New Jersey Devils 3:2 Pittsburgh Penguins
Branky Devils
38:33 Travis Zajac (7) – asistence Patrik Eliáš (21) a Anton Volchenkov (4)
43:01 David Clarkson PPG (15) – asistence Patrik Eliáš (22) a Ilya Kovalchuk (20)
53:50 Ilya Kovalchuk (11) – asistence Steve Sullivan (10) a Andy Greene (12)

Branky Penguins
8:52 Matt Cooke (7) – asistence Brenden Morrow (12) a Brandon Sutter (7)
34:01 Jussi Jokinen PPG (11) – asistence Kris Letang (31) a Marc-Andre Fleury (1)

Střely celkově: 32:18

Sestavy
Devils: Hedberg – Greene, Larsson, Volchenkov, Židlický, Gelinas, Harrold – Henrique, Loktionov, Kovalchuk, Eliáš, Zajac, Clarkson, Zubrus, Josefson, Sullivan, Carter, Gionta, Kostopoulos
Penguins: Fleury – Niskanen, Murray, Eaton, Engelland, Despres, Letang – Dupuis, Morrow, Iginla, Kunitz, Glass, Sutter, Bennett, Cooke, Adams, Jokinen, Kennedy, Malkin