Peklo / Reporty / Závěr sezony se vůbec nevydařil, Rangers vyhráli 4:0

Závěr sezony se vůbec nevydařil, Rangers vyhráli 4:0

Poslední zápas sezony hráli Devils na ledě svého největšího rivala. Rangers už si zajistili play-off a tak měli rozhodně lepší náladu. Navíc je hnalo skvělé publikum.

Domácí do zápasu vlétli lépe. Hned v první minutě mel dobrou šanci Hagelin, Hedberga ale nepřekonal. O dvě minuty později Callahan zpoza branky našel volného Stepana, který poslal svůj tým do vedení 1:0. New Jersey následně hrálo přesilovou hru, která se ovšem nevydařila. Velkou šanci si v oslabení vypracoval Callahan, který se dostal až před Hedberga, ten ho ale skvělým zákrokem vychytal. V následném oslabení, po vyloučení Cartera, se dostali Devils do nějakých náznaků šancí. Eliáš ani Zajac ovšem neuspěli. V 19. minutě se Lundqvista pokusil překonat jeho krajan Josefson. Brankář domácích byl ale úspěšnější. V závěru třetiny hráli Devils přesilovou hru, přesto inkasovali. Stepan nahrál Callahanovi a ten překonal Hedberga – 2:0. To uzavřelo první dvacetiminutovku.
Střely: 9:8

Ve zbytku přesilové hry pálil od modré Židlický a dorážel Zajac, Lundqvist ale i to pochytal. Ve 25. minutě předvedli domácí krásnou kombinaci, na jejímž konci byl Nash, Hedberg ale jeho střelu vyrazil betonem. Dlouho se poté nic nedělo, ve 31. minutě ovšem mohl padnout gól. Dobrou střelu od modré totiž vyslal Peter Harrold, nebyla ovšem úspěšná. Ve 34. minutě Devils opět chybovali v oslabení a velkou šanci měl Nash, který jel sám na Hedberga. Situaci ovšem švédský brankář ve spolupráci s obranou zvládl. Ve 38. minutě vybídl Richards ke skórování Ricka Nashe, ten toho využil a dal tak na 3:0. Devils vůbec nebyli v dobrém rozpoložení. V závěru třetiny to potvrdilo přečíslení 3 na 1, které zakončoval Carter nepovedenou střelou z dálky.
Střely: 7:5

V úvodu třetí třetiny měl šanci Rick Nash, Hedberga ovšem dnes podruhé nepřekonal. Bylo vidět, kdo je prostě v lepší náladě. Další příležitost neuvyžil Brad Richards. Ve 46. minutě měl šanci Sullivan, jenže jí neproměnil. Rangers poté potvrdili pravidlo nedáš-dostaneš. Zuccarello nahrál Nashovi do dobré příležitosti a bylo to 4:0. Krásná kombinace Rangers. Domácí hráli v naprosté pohodě a měli 1:52 dlouhou přesilovou hru 5 na 3. Velkou šanci měl Kris Newbury, který střílel už do odkryté branky, trefil ovšem pouze boční síť. Následně Del Zotto trefil tyčku. Ďáblové tak byli rádi, že neinkasovali popáté. A to až do konce zápasu.