Peklo / Hráči / Hráči Devils v sezoně 2012/2013

Hráči Devils v sezoně 2012/2013

Nepovedená sezona skončila. Mezi výkony hráčů se nese několik zklamání, ale i překvapení. V článku se dočtete o všech hráčích, kteří letos za Devils nastoupili a jak se jim dařilo či nedařilo. A také, jestli hrozí či nehrozí jejich odchod.

Patrik Eliáš – 48 zápasů, 36 bodů (14+22)
Český útočník ovládl produktivitu týmu. Sezona se mu poměrně vydařila, bohužel týmový úspěch se nedostavil. Pattymu 1. července vyprší platnost smlouvy, on sám by ale rád zůstal. Klubová ikona přece nesmí odejít …

Ilya Kovalchuk – 37 zápasů, 31 bodů (11+20)
Absence ruského kanonýra během zranění ramene byla dost citelná. Kovyho umění při přesilové hře dost chybělo. Po jeho návratu se hra opět trochu zvedla, ale už bylo moc pozdě. Ilya má s týmem dlouholetou smlouvu, jeho odchod určitě čekat nemůžeme.

David Clarkson – 48 zápasů, 24 bodů (15+9)
Nejlepší střelec týmu. Hráče, který v poslední době dokazuje, že se neumí jen prát. I takovým způsobem ale může pomoct týmu. Jeho smlouva taktéž letos končí, ale stejně jako Eliáš, chce i Clarkson v New Jersey zůstat.

Travis Zajac – 48 zápasů, 20 bodů (7+13)
S týmem podepsal dlouholetou smlouvu, bohužel své kvality letos nepotvrdil. Je sice čtvrtý nejproduktivnější hráč v týmu, ale čekalo se od něj daleko více. Travis se prostě svezl s týmem a na tuto sezonu určitě bude chtít zapomenout.

Marek Židlický – 48 zápasů, 19 bodů (4+15)
Nejproduktivnější obránce Devils. Rodák z Mostu ale nemá smlouvu na další sezonu. Ofenzivní obránce by rád v New Jersey ještě nějakou dobu zůstal. Jeho defenzivní práce není sice úplně bezchybná, ale v ofenzivě svůj tým vždy podpoří.

Andy Greene – 48 zápasů, 16 bodů (4+12)
Bez pochyby nejlepší obránce v této sezoně. Nejlepší +/- v týmu (+12) a přidal i pár bodů. V obraně byl velmi spolehlivý a minimálně chyboval. Má tu ještě smlouvu na další dvě sezony.

Adam Henrique – 42 zápasů, 16 bodů (11+5)
Henriqueův příspěvek taktéř trochu zamrzí. Vždyť o něm se mluvilo jako o potencionální náhradě za Pariseho. Bohužel ovšem pouze mluvilo. Většinu sezony se protrápil, měl i světlé okamžiky, ale nenaplnil očekávání ze 100%. 1. července se stane chráněným volným hráčem, Devils ale o služby mladého útočníka budou pravděpodobně bojovat.

Steve Bernier – 47 zápasů, 15 bodů (8+7)
Ryan Carter – 44 zápasů, 15 bodů (6+9)
Stephen Gionta – 48 zápasů, 14 bodů (4+10)
Více v tomto článku. Tyto hráči jsou napsáni dohromady, jelikož spolu jsou prostě nejlepší. Fantastická práce ve formě napadání hráčů soupeře při rozehrávce, to je zdobí nejvíc. Všichni tři mají smlouvu na další sezonu.

Andrei Loktionov – 28 zápasů, 12 bodů (8+4)
Mladý ruský útočník poměrně překvapil. Z LA přišel za volby v draftu a začínal na farmě, do áčka se ale prosadil a podával i dobré výkony. V závěru jeho forma sice opadla, ale přesto se ukázal jako platný hráč. Po sezoně bude chráněným volným hráčem (RFA).

Dainius Zubrus – 22 zápasů, 9 bodů (2+7)
Nepříliš produktivní, přesto užitečný hráč. Je velmi silný a vyhraje snad každý souboj u mantinelu. Bohužel není příliš rychlý a rozený střelec. I o něj bude muset manažer Lamoriello bojovat, pokud ho bude chtít udržet. Končí mu totiž smlouva.

Alexei Ponikarovsky – 30 zápasů, 7 bodů (2+5)
Když se vrátil z Winnipegu, hned skóroval. Přišel a týmu hodně pomáhal. Pak ale jeho forma odešla a už se nevrátila. Poni sice není hráč, který by sbíral bod na zápas, přesto poměrně zklamal. A letos mu vyprší smlouva …

Mark Fayne – 31 zápasů, 6 bodů (1+5)
Defenzivní obránce, nepříliš nápadný. Ničím nezaujal, ale zase ani nezklamal. Smlouvu má ještě na další sezonu.

Adam Larsson – 37 zápasů, 6 bodů (0+6)
Mladý švédský obránce hrál dobře. Na ofenzivně laděného obránce má sice poměrně málo bodů, v defenzivě byl ale spolehlivý a New Jersey je určitě rádo, že má smlouvu i na další sezonu.

Steve Sullivan – 9 zápasů, 5 bodů (2+3)
Přišel v den uzávěrky přestupů a prosadil se. Nehrál vůbec špatně. 1. července ovšem vyprší platnost jeho smlouvy, není tak jisté jeho setrvání v týmu, který ho do NHL draftoval.

Anton Volchenkov – 37 zápasů, 5 bodů (1+4)
Ruský obránce má s týmem dlouholetou smlouvu. Umí rozdávat slušné hity a dokonce i tvrdě vystřelit, bohužel to příliš často nepraktikuje a v defezivě občas chybuje. Přesto byl, je a pravděpodobně i bude platným hráčem.

Peter Harrold – 23 zápasů, 5 bodů (2+3)
Nehrál špatně. Podobný typ obránce jako Fayne, s tím rozdílem, že Harrold je více ofenzivně laděný. Pokud nepodepíše do 1.7. smlouvu, stane se volným hráčem.

Henrik Tallinder – 25 zápasů, 4 body (1+3)
Tallinder měl letos pár dobrých zápasů, ale i mnoho nepovedených. Bohužel v obraně často chybuje a tým z toho pak dostává góly. Umí i vystřelit, jenže se k tomu málokdy odhodlá. Smlouvu má do konce sezony 2013/2014.

Matt D’Agostini – 13 zápasů, 4 body (2+2)
Po příchodu ze St. Louis se do sestavy prosadil. Prokázal se jako velmi rychlý hráč a jako velký bojovník. Nadcházející RFA hráč se tedy New Jersey jako posila vyplatil.

Jacob Josefson – 22 zápasů, 3 body (1+2)
Talent v sobě jistě tento mladý Švéd skrývá, bohužel ho zatím nedal příliš najevo. Měl v letošní sezoně tři velmi vydařené zápasy, jinak ale poměrně zaostával. Bude z něj RFA hráč, a tak není jisté, zda zůstane.

Stefan Matteau – 17 zápasů, 3 body (1+2)
Volba Devils v prvním kole, stejně jako Josefson, v sobě talent jistě má. Matteau nehrál moc špatně, bphužel se ale příliš neprosazoval a tak byl v průběhu poslán do juniorky v Blainsville-Boisbriand Armada, odkud byl posléze vyhozen. Před touto sezonou podepsal tříletý nováčkovský kontrakt.

Bryce Salvador – 39 zápasů, 2 body (0+2)
Kapitán týmu jistě nebude na tuto sezonu vzpomínat rád. Moc se mu nevydařila. Prokázal se ovšem jako obětavý pro tým, například když padl slovenskému obrovi Chárovi do střely. Na další dvě sezony má ještě platný kontrakt.

Tom Kostopoulos – 15 zápasů, 1 bod (1+0)
Dal gól z nájezdu proti Tampě. To bylo asi tak všechno, co převedl. Končí mu smlouva a s týmem pravděpodobně nezůstane. Měl se prokázat jako tvrdý bojovník, dobré výkony ovšem nepodával.

Matt Anderson – 2 zápasy, 1 bod (0+1)
Anderson naskočil na dva zápasy s farmy a nehrál špatně. Připsal si dokonce i jednu asistenci. Manažer Lamoriello by mu měl předložit nabídku na smlouvu, jinak tým opustí. A pro farmu (plus jako případná záloha pro New Jersey) by byl platný.

Mattias Tedenby – 4 zápasy, 1 bod (0+1)
Další volba Devils v prvním kole, která zklamala. Tedenby v době příchodu byl popisovaný jako velký talent ze země tří korunek, když ale dostal prostor, byl nevýrazný. Bude z něj nechráněný volný hráč.

Krystofer Barch – 22 zápasů, 0 bodů (0+0)
Přišel jako bitkař, nic nepředvedl, žádnou bitku snad nevyhrál. Dle mého osobního názoru zcela zbytečný hráč. Má zde ještě smlouvu na další sezonu.

Cam Janssen – 4 zápasy, 0 bodů (0+0)
Taktéž se jedná o bitkaře. V letošní sezoně toho ale moc neodehrál, hrál spíše za farmu v Albany. 1. července bude volným hráčem, pokud tedy nepodepíše smlouvu.

Tim Sestito – 6 zápasů, 0 bodů (0+0)
I jemu bude končit platnost kontraktu s Devils. Nedokázal se prosadit a téměř vůbec v poslední době za tým nebodoval, takže jeho setrvání není moc pravděpodobné.

Eric Gelinas – 1 zápas, 0 bodů (0+0)
Mladý obránce si letos odbyl svůj debut v NHL. A ten nebyl špatný – více zde. Nesla se na něj slova chvály. Smlouvu s týmem má ještě na další sezonu.

Alexander Urbom – 1 zápas, 0 bodů (0+0)
Stejně jako Gelinas, má smlovu ještě do konce června roku 2014. Letos nastoupil k jednomu zápasu, ve kterém nic nepokazil, ani ničím nezaujal.

Harri Pesonen – 4 zápasy, 0 bodů (0+0)
Finský útočník trávil většinu sezony na farmě. Když byl povolán do áčka, hrál ve čtvrté lajně a moc prostoru neměl. Bude RFA hráčem.

Martin Brodeur – 29 zápasů, úspěšnost zákroků 90,1%
Klubová legenda pár zápasů chyběla a byla to, stejně jako v případě Kovalchuka, citelná absence. Marty má smlouvu ještě na další sezonu, ale věk už nikdo nezastaví a je tak jasné, že se za něj bude muset najít náhrada.

Johan Hedberg – 19 zápasů, úspěšnost zákroků 88,3%Vždy spolehlivý náhradník tentokráte neměl příliš povedenou sezonu. Když nahrazoval Martyho, pouštěl často zbytečné a smolné góly. Má ovšem jistotu, že tu bude i příští sezonu.

Keith Kinkaid – 1 zápas, úspěšnost zákroků 92,3%
Odchytal celkem 26 minut v NHL. A těch 26 minut se mu podařilo. I na farmě byl dobrým gólmanem, a jelikož budou Devils v budoucnu hledat náhradu za Martyho, je to jistě dobrá zpráva. Kinkaid se ovšem stane chráněným volným hráčem.

Jeff Frazee – 1 zápas, úspěšnost zákroků 100%
Frazee odchytal jednu třetinu v NHL, bylo to v Carolině, kde Devils prohráli 6:3. Frazee měl ve třetí třetině málo práce, připsal si pouze tři zákroky. Na farmě se střídal s Kinkaidem a také bude 1. července chráněným volným hráčem.

Souhrn UFA a RFA hráčů
UFA – Patrik Eliáš, Dainius Zubrus, David Clarkson, Alexei Ponikarovsky, Steve Sullivan, Tom Kostoupoulos, Marek Židlický, Peter Harrold, Cam Janssen, Tim Sestito, Matt Anderson, Jay Leach a Chad Wiseman
RFA – Adam Henrique, Matt D’Agostini, Andrei Loktionov, Jacob Josefson, Harri Pesonen, Mike Sislo, Matt Corrente, Keith Kinkaid, Mattias Tedenby, Jeff Frazee, Dan Kelly, Harry Young, Steven Zalewski, Jean-Sebastien Berube a Mike Hoeffel

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊

Ďáble, co na to říkáš...?