Peklo / Binghamton Devils / Devils podepsali útočníka Whitneyho

Devils podepsali útočníka Whitneyho

Dvouletý kontrakt si vysloužil křídelník Joe Whitney, který se tak může v pětadvaceti letech dočkat premiéry v NHL.

Joe Whitney se v 17-ti letech poměrně slušně prosadil v USHS (United South High School), kde působil v týmu Lawrence Academy. V tomto středoškolském týmu působil 2 sezony, v nichž celkem nastřílel 51 gólů a u 57 asistoval. Dále jeho kariéra směřovala do NCAA, kde válčil za vysokoškolský Boston College. Tady už bodový přísun nebyl tak výrazný, ale jeho příspěvky byly stále zajímavé a poměrně vyrovnané. Zde strávil 4 roky, když v tom posledním nastupoval s kapitánským “céčkem”. V NCAA za tyto 4 roky nastřílel 40 gólů a přidal 102 asistencí a 2x s tímto týmem získal titul!

V sezoně 11/12 poprvé nastoupil za Albany Devils, když ve své první sezoně v AHL naskočil k 72 zápasům a nasbíral 44 bodů (15+29). Druhá sezona v Albany se mu vydařila ještě o něco lépe s 51 body (26+25) a v 66-ti zápasech a tím si vysloužil dvouletý dvoucestný kontrakt s Devils.

První gól Joa Whitneyho za Albany Devils!


Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Děkujeme, pane hokejisto… #TZ19

Travis Zajac byl opravdovým borcem na ledě i mimo něj. Do posledních chvilek své kariéry neuvěřitelně miloval New Jersey a nejspíše bude milovat až do konce svého života. Vždy stál za svými kluky a nikdy se nebál postavit se za tým. Že, Radko?

Ďáble, co na to říkáš...?