Peklo / Hráči / David Clarkson nominován na zisk King Clancy Memorial Trophy
David Clarkson kandiduje na zisk individuálního ocenění. Názvem této trofeje je King Clancy Memorial Trophy a uděluje se hráči, který si nejlépe počíná jak na, tak i mimo led.

David Clarkson nominován na zisk King Clancy Memorial Trophy

david_clarksonDavid Clarkson kandiduje na zisk individuálního ocenění. Názvem této trofeje je King Clancy Memorial Trophy a uděluje se hráči, který si nejlépe počíná jak na, tak i mimo led.

Konkrétněji, tuto cenu dostane ten, kterého vyberou komentátoři a novináři (jednoduše řečeno média) jako nejlepšího vůdce na ledě i mimo něj. Cenu vyhraje vždy ten, který nejvíce přispěl na charity, pomohl k rozvoji hokeje ve městě, a jiné podobné pozoruhodné skutky.

New Jersey zvolilo Davida Clarksona jako kandidáta na toto ocenění.

Tento rok se nejlepší střelec Devils (v této sezóně) stal členem poradního sboru pro rozvoj hokeje v Newarku. Pomohl nakoupením 50 výzbrojí pro organizaci, která se nazývá jednoduše “Hockey in Newark program” (program hokeje v Newarku).

V listopadu se účastnil charitativního zápasu, z něhož šel výtěžek na pomoc obětím po hurikánu Sandy.

Ačkoliv už Clarkson tráví v New Jersey sedmou sezónu, pokračuje ve svém programu “Clarky’s Kids” (Clarkyho děti) s týmem Kitcheneru z OHL. Clarky’s Kids program se týká dětí, kteří bojují s rakovinou. Ti dostanou možnost setkat se s hráči a trenéry Kitcheneru. Za to dostal Clarkson 20. dubna ocenění od pediatricko-onkologického oddělení v Ontariu.

V březnu poslala organizace Make-A-Wish (přej si něco) mladého fanouška na návštěvu tréninku Devils. Clarkson se s ním poté osobně setkal a popovídal si s ním.

David nemá vůbec problém s účastmi na charitativních zápasech a vždy přijme pozvání. Uvidíme, jestli tento Ďábel, kterému 1. července 2013 vyprší platnost kontraktu s New Jersey, vyhraje King Clancy Memorial Trophy. Loňským vítězem se stal Daniel Alfredsson z Ottawy.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊

Ďáble, co na to říkáš...?