Peklo / Hráči / Ďáblové na Mistrovství světa

Ďáblové na Mistrovství světa

Devils měli na Mistrovství světa 2013 celkově 8-členné zastoupení. Jak se jim ve Finsku a Švédsku dařilo?

Česká Republika
Tu reprezentoval Marek Židlický, který se k národnímu týmu připojil až před posledním zápasem skupiny s Norskem. Tam Češi vybojovali důležité vítězství 7:0, které jim zajistilo postup do čtvrtfinále. Tam na český tým čekalo rozjeté Švýcarsko. Ani přítomnost Židlického ale nepomohla a Švýcaři postoupili. Židlický zůstal bez bodu.

Rusko
Za Rusy nastoupil hvězdný Kovalchuk + talentovaný Loktionov. Loktionov si v 6 zápasech připsal asistenci – v prvním zápsae proti Lotyšsku nahrával na gól právě Kovymu. To Kovalchuk nasbíral bodů mnohem více. Ke zmíněnému gólu v zápase s Lotyšskem přidal asistenci, proti Německu při výhře 4:1 vsítil hattrick. Proti USA zaznamenal gól a asistenci. Pak ale byl při velmi překvapivé prohře s Francií bez bodu. Následně snižoval v utkání s Finskem na 2:3 a v závěru, když neunesl prohru, byl po krosčekování Pesonena vyloučen do konce utkání. V zápase se Slovenskem dal gól na 2:0 a byl hvězdou zápasu.  V závěru skupinové fáze se na výhře 8:4 nad Rakouskem podílel gólem a 2 asistencemi. Ve čtvrtfinále ale nezabránil vysoké prohře s USA 3:8. Celkově tak Ilya Kovalchuk měl 8 gólů a 5 asistencí.


Utkání Ruska s Německem, ve kterém Kovy vstřelil hattrick

USA
Za USA nastoupilo duo Stephen Gionta-Ryan Carter. Celý turnaj odehráli spolu v lajně. Gio si na turnaji připsal tři góly (v základní skupině proti Finsku na 3:1, proti Francii na 1:0 a proti Německu na 3:0). Carter se prvně uvedl jako bitkař, když v utkání s Finskem zbytečně najel do golmana Raanty a pak dostal v šarvátce. Jediné body si připsal při čtvrtfinálové výhře nad Ruskem, díky gólu a asistenci byl i hvězdou zápasu. Amerika nakonec skončila třetí, v souboji o bronz porazila Finsko.

Bělorusko
Za běloruskou reprezentaci nastoupili dva hráči patřící Devils. Raman Hrabarenka (Roman Graborenko), který hraje za farmu v Albany, dal gól proti Dánsku na 2:3. Artur Gavrus, jenž byl New Jersey draftován loni v šestém kole, odehrál 3 zápasy – bez bodu.

Švédsko
Henrik Tallinder se spolu s jeho národem mohl radovat z mistrovského titulu. Země Tří korunek totiž po výhře 5:1 ve finále nad Švýcarskem získala zlatou medaili. “Tal” měl na turnaji 2 asistence a i jednu branku, kterou dal českému týmu. Gól byl vítězný a ještě k tomu byl urostlý švédský obránce hvězdou zápasu.


Gól Tallindera v čase 1:07

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊

Ďáble, co na to říkáš...?