Peklo / Zajímavosti / 5 problémů, které potřebují Devils vyřešit
Server bleacherreport.com, konkrétně autor Alex Bacon se zamyslel nad 5 problémy, které budou muset Devils vyřešit. Pojďme si tyto problémy říct a navrhnout jejich řešení.

5 problémů, které potřebují Devils vyřešit

LouServer bleacherreport.com, konkrétně autor Alex Bacon se zamyslel nad 5 problémy, které budou muset Devils vyřešit. Pojďme si tyto problémy říct a navrhnout jejich řešení.

1) Najít obránce, který umí hrát dobře s pukem
Na to už Lamoriello myslel, když přivedl do New Jersey Marka Židlického. Český obránce to s pukem uměl nejlépe ze všech obránců v týmu, ocitl se ale pod kritikou některých fanoušků. Dělal často chyby a kolikrát vyřešil situace velmi nejistě. Rozhodně se ale jedná o nejlepšího ofenzivního obránce v kádru. Židlickému po sezoně končí smlouva.
Možná řešení: Prodloužit smlouvu s Židlickým, to je asi nejjednodušší možnost. Pak je tu možnost riskovat a spolehnout se na to, že mladíci Jon Merrill, Alex Urbom nebo Eric Gelinas se prosadí v další sezoně. A nejtěžší možnost je získat někoho úplně jiného. Takový Mark Streit, kapitán NY Islanders, kterému po sezoně končí smlouva, by se hodil. Nebo třeba Jordan Leopold či Sergei Gonchar.

2) Zlepšit přesilovky a oslabení
Minulou sezonu měli Ďáblové nejlepší oslabení v klubové historii a nastříleli nejvíce gólů v početní nevýhodě v celé NHL. Tuto sezónu v tomto ohledu byli šestnáctí. Ačkoliv opět nastříleli v oslabení nejvíc branek, přesto hra v těchto situacích nebyla dobrá. Pravděpodobně to bude odchodem asistentů Larryho Robinsona a Adama Oatese. Scott Stevens a Matt Shaw se zatím jako dobré náhrady neukazují. Přesilové hry také byly špatné, vždyť New Jersey se ve zkrácené sezoně umístilo v tomto ohledu až na 21. místě.
Možná řešení: Vyměnit asistenty trenérů by byl asi unáhlený krok, ale rozhodně zde je třeba na něčem zapracovat.

3) Najít dalšího střelce
Ilya Kovalchuk k sobě potřebuje někoho, kdo s ním bude bojovat o nejvíc gólů v sezoně. Absence ruského útočníka byla velmi znát, vždyť když se zranil tak Devils prohráli deset zápasů, nastříleli pouze 16 branek a třikrát vyšli střelecky naprázdno. Devils měli nejvíc střel v celé NHL v této zkrácené sezoně, přesto do play-off nepostoupili. Týmy, které se v tomto ohledu umístili od 2. do 13. místa postoupit dokázali.
Možná řešení: Prostě někoho přivést. Kohokoliv, kdo dovede dát alespoň 30 branek za sezonu. Spoléhat se na talentovaného Reida Bouchera by byl asi velký risk. Třeba se ale probere v další sezoně Zajac anebo Eliáš.

4) Podepsat klíčové hráče
8 hráčů New Jersey se stane 1. července nechráněnými volnými agenty, 4 hráči se stanou chráněnými. Jedno je jisté – Lamoriella čeká spousta práce. Mezi těmi, kterým končí smlouva, je i Patrik Eliáš. Ten prostě podepsán být musí – je to přecijen nejproduktivnější hráč týmu všech dob. A dovedete si Patrika představit v dresu jiného týmu NHL? To snad ani nejde. Podepsat by se měl i Adam Henrique, Dainius Zubrus či David Clarkson. Spoustě důležitých hráčů prostě končí smlouva a bude třeba se hodně snažit je všechny udržet.
Možná řešení: To je jednoduché – nabídnout přijatelný kontrakt, či případně hledat za ně náhrady.

5) Důslednost
Málo důslednosti – to podle mnohých stálo Devils play-off. V úvodu zkrácené sezony byli Devils na čele konference a jedním z nejlepších týmů v NHL. Pak ale přišel velký pokles. Ačkoliv ztráta Brodeura s Kovalchukem byla jistě citelná, nemůže být kádr New Jersey založen pouze na dvou hráčích. Například Ottawa si s velkým množstvím zranění poradila skvěle a postoupila do play-off.
Možná řešení: Prohrát deset zápasů v řadě je neodpustitelné. A abyste to dopustili ve zkrácené sezoně – to už pak téměř není možnost postupu do play-off. Devils prostě musí zajistit, aby se nic takového neopakovalo.

Ďáblové prostě mají co napravovat. Let’s go D(oufat, že příští sezona bude lepší)evils!

Zdroj: bleacherreport.com, Alex Bacon (volný překlad článku + doplnění vlastních informací či poznatků)

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Pravidla nové Tipovačky (sezona 2021-22)

Nová sezona je zde, letos s novým týmem a opět 82 zápasy. Tipovačka nesmí chybět :) Připravujeme pro Vás opět plnobarevný rozpis zápasů, kde můžete všechny zápasy Devils sledovat. Již brzy ke stažení. V každém zápasovém preview, které pro vás připravujeme, jsme na konci článku vždy umožnili našim fanouškům si tipnout výsledek a prvního střelce …

Ďáble, co na to říkáš...?