Peklo / Hráči / Novinky o volných hráčích

Novinky o volných hráčích

Lou Lamoriello začíná řešit smlouvy na další sezonu. Mnoha hráčům končí a manažer má už nyní téměr jisto, jak s kým naloží.

Tak v úvodu ta nejdůležitější zpráva – Patrik Eliáš, David Clarkson, Dainius Zubrus, Marek Židlický a Peter Harrold by mohli zůstat. Manažer Lamoriello s nimi už mluvil. “Jednáme s nimi a pokusíme se to urychlit tak rychle, jak to jen půjde,” prozradil boss Devils.

Byli jsme zvyklí, že vždy trh volných hráčů začal 1. července. Kvůli zkrácené sezoně byl ale po dohodě termín přesunut až na 5. července. Do té doby se tedy hráči musí podepsat, jinak odejdou jako volní hráči a budou moci jednat s jinými kluby.  “Do té doby to prostě musíme stihnout,” je si toho vědom Lamoriello.

V týmu naopak skončí zřejmě Steve Sullivan (na obrázku). Tomu bude brzy 39. Do klubu přišel pomoct s bojem o play-off v době uzávěrky přestupů za sedmé kolo draftu. Boj o play-off ale nebyl úspěšný a Sullivan si zřejmě bude angažmá hledat jinde. Jeho agent, Steve Bartlett řekl, že ještě neví, kde bude hrát.

“V naší situaci, kdy se nám do týmu chystají mladí hráči, chceme ten tým spíše omladit. Stevie by do toho příliš nezapadal,” odůvodnil jeho odchod GM New Jersey.

Existuje i šance, že smlouvu prodlouží Alexei Ponikarovsky, jednání s ním ale příjdou na řadu až po výše zmíněných hráčích. Ten stejný případ se týká i Toma Kostopoulose.

Co se týče chráněných volných hráčů (RFA), tak tým na 99% nepodá nabídku na Matta D’Agostiniho. Adam Henrique, Andrei Loktionov, Jacob Josefson, Mattias Tedenby, Keith Kinkaid, Harri Pesonen a Mike Sislo by od klubu měli (podle slov Loua Lamoriella) obdržet kvalifikační nabídku a zůstat.

Brankář Jeff Frazee sice kývl na nabídku ze švédské ligy (neznámý tým), v případě, že by nedostal nabídku od Devils. Lamoriello ale řekl, že jí dostane. To znamená, že kromě Brodeura s Hedbergem, budou mít Devils k dispozici další čtyři brankáře – Frazeeho, Kinkaida, Wedgewooda a Clermonta. “Budou se muset poprat o místo v Albany. Ti dva nejlepší budou chytat,” motivuje brankáře Lamoriello.

Nejistá budoucnost je stále u Cama Janssena a Matta Correnteho.

Co se týká trenérů, tak Lamoriello řekl následující: “Jeden z našich asistentů je na odchodu. Dostal nabídku být hlavním trenérem (ale ne v NHL) a to je samozřejmě velké lákadlo.”

Neprozradil sice, o koho jde, ale nejpravděpodobněji se jevila varianta Dave Barr – ten už dělal hlavního trenéra v Houstonu (AHL) a Guelphu (OHL). Scott Stevens, Matt Shaw ani Chris Terreri jako hlaví trenéři zatím nikde nepůsobili.

AKTUALIZOVÁNO: Nakonec se ukázalo, že se na 99% jedná o Matta Shawa. Ten by se měl stát hlavním trenérem jednoho z týmu USHL, Dubuque Fighting Saints.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?