Peklo / Hlavní zprávy / Draft 2013 se koná už zítra

Draft 2013 se koná už zítra

Draft NHL 2013 v New Jersey se koná už zítra!

Za jedničku draftu se zpočátku předpokládal obránce Seth Jones, Colorado ale dalo jasně najevo, že bude spíše přemýšlet o útočníkovi. “Budeme draftovat Nathana MacKinnona,” prozradil Patrick Roy. O jedničce draftu už tedy nikdo nepochybuje.

Nás ale pochopitelně nejvíce zajímají Devils. Budeme draftovat na 9., 39., 100. a 160. volbu. Ostatní volby už nemáme, byly vyměněné do jiných týmů.

Tři experti nhl.com si tipnuli složení prvního kola. Pojďme si tedy říct, koho tipují nám.

Adam Kimelman: Elias Lyndholm, centr, Brynäs (Švédsko) – Tento centr by podle něj mohl hrát v budoucnu za Devils v prvních dvou lajnách. Jedná se o hráče, který umí nejen podpořit útok, ale pomoct i obraně. Rodák z Bodenu měl v uplynulé sezoně v Elitserien 30 bodů ve 48 zápasech základní části. V play-off byl po 4 zápasech bez bodu. Otázkou ale je, zda po nepřílišném úspěchu u Josefsona a Tedenbyho budou chtít Devils draftovat švédského útočníka v prvním kole.

Mike G. Morreale a Steven Hoffner: Hunter Shinkaruk, centr/levé křídlo, Medicine Hat (WHL) – Mnoho expertů ho přirovnává k Parisemu. Kanadský útočník si nevedl vůbec špatně. Loni na MSJ do 18 let dal 4 góly a čtyřikrát asistoval v šesti zápasech. Tři roky hrál ve WHL za Medicine Hat Tigers, celkově nastoupil do 223 zápasů, v nichž posbíral 245 bodů.

Fanoušci ale mluví i o jiných jménech. Skloňován byl například obránce Darnell Nurse, ale to vyvrátil Lou Lamoriello. “Pokud to vyjde, budeme draftovat útočníka,” prozradil GM Devils.

Tak se nechme překvapit! Draft začne ve 21:00 našeho času v neděli a pokud nalezneme stream na internetu, naleznete ho na naší stránce v sekci Live!

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?