Peklo / Binghamton Devils / Čtveřice hráčů obdrží kvalifikační nabídku

Čtveřice hráčů obdrží kvalifikační nabídku

Důležitý člen A-týmu Adam Henrique, mladík Harri Pesonen a Jacob Josefson s Mikem Sislem obdrží od Devils kvalifikační smlouvy.

Lou Lamoriello, těsně před otevřením trhu s volnými hráči, vymyslel pro čtveřici hráčů nabídku, kterou by měli s největší pravděpodobností přijmout. Když se tak stane, mohli by v solidních výkonech na naší farmě pokračovat Mike Sislo a Harri Pesonen s vidinou zahrát si v NHL. Je také pravděpodobné, že by se mohl dostat do hlavního týmu opět švédský Jacob Josefson.

Adam Henrique, který za poslední dvě sezóny v kádru Devils neskutečně vyrostl, byl jedním z hráčů, o jehož setrvání měl 70-ti letý manažer velký zájem. V letošní sezóně zaznamenal 16 bodů. Finský mladík, Harri Pesonen se do kádru Devils zatím moc neprosadil. Odehrál pouhé 4 zápasy, ve kterých neměl ani bod, nutno ale podotknout, že vzhledem ke kvalitám naší farmy boduje slušně, 31 bodů v 64 zápasech tak není špatnou vizitkou.

Pětadvacetiletý Mike Sislo je na tom podobně jako Pesonen. Taktéž boduje v porovnání s ostatními hráči farmy slušně, nasbíral jen o pět bodů méně než rodák z Muurame. Výtečně na farmě hraje i Jacob Josefson, kterého si ale Lou představuje v New Jersey. Doufejme tedy, že se mu zadaří i v hlavním týmu.

I přes solidní bodový příspěvek těchto hráčů je nejproduktivnějším hráčem Albany Joe Whitney, který nedávno s Devils podepsal smlouvu s dvoucestným kontraktem. Stejně staré levé křídlo jako Mike Sislo zaznamenal  51 bodů v 66 zápasech!

Ten, kdo smlouvu neobdrží je šestadvacetieltý Matt D’Agostini, kterého Devils získali ze St. Louis během sezony. Ďáblům pomohl ve 13 zápasech, v nichž stihl zaznamenat dvě branky a dvě asistence. Druhým nepotřebným hráčem v plánech Lamoriella je Jean-Sébastien Bérubé, ten působil již na farmě Lowell Devils a vždy putoval mezi ECHL a AHL. V 55 zápasech za Albany/Lowell nasbíral 11 bodů. V organizaci Devils se s ním nadále nepočítá.

Autor David Panuška

Dlouholetý fanda Devils a sportovní redaktor.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?