Peklo / Hlavní zprávy / Anthony & Martin Brodeur po draftu: “Bylo to úžasné”

Anthony & Martin Brodeur po draftu: “Bylo to úžasné”

Byl to velký den nejen pro New Jersey, ale i pro rodinu Brodeurů. Anthony, Martyho syn, byl přítomen a doufal, že bude někým vybrán.

Samozřejmě vše začalo trejdem Coryho Schneidera. Pak ale Devils od LA získali i volbu v sedmém kole. U stolu se mikrofonu ujal Martin Brodeur, aby oznámil, že Devils draftují jeho syna Anthonyho.


Martin Brodeur oznamuje draftování svého syna

Jednalo se celkem o 208. volbu.

“Byl to skvělý moment,” řekl Martin Brodeur. “Anthony tvrdě dřel čtyři roky. To proto, aby mohl být draftován v New Jersey. Ještě k tomu týmem New Jersey, lepší to být ani nemohlo.”

Devils se sice museli vzdát sedmého kola draftu 2015, ale to nikomu vůbec nevadilo. Anthony, který měl v uplynulé sezoně za Shattuck St.-Mary’s v 28 zápasech úspěšnost 92,3%, byl na draftu právě letos a ještě v domovském městě. S rodinou, spoustou kamarádů. Příští sezonu Anthonyho čeká první větší angažmá v juniorské soutěži, bude chytat v QMJHL za Gatineau Olympiques.

“Bylo to úžasné,” řekl Anthony Brodeur po zaznění jeho jména na draftu NHL 2013. “Jinak to říct nemohu. Nemám slov. Byl to fantastický zážitek být draftován v New Jersey s rodinou a kamarády a slyšet ho, jak říká moje jméno před všemi.”

Anthony se narodil v roce 1995, kdy Devils vyhráli svůj první Stanley Cup. Prozradil, že když David Conte, ředitel skautingu, oznámil, že Devils získali volbu v sedmém kole a oznámí jí jeho otec, byl poměrně překvapený.

“Nevěděl jsem, že se to stane,” řekl syn legendárního brankáře. “Jen jsem čekal, co oznámí.”

“Řekli mi, že si fanoušci zaslouží, abych draft Anthonyho vyslovil já,” prozradil Martin Brodeur.

Nyní má Anthony svůj dres New Jersey Devils, za který jeho otec nemusel platit. “Je to neskutečné,” neskrýval Anthony nadšení. “Jinak to prostě nejde popsat. Vyrůstal jsem jako fanoušek Devils, mého otce a nyní stojím v tomto dresu, v této aréně, na tomto místě. Úžasné.”

Když byl Brodeur dotazován na to, jesli si myslí, že mu Anthony veme práci, odpověděl s humorem, “Dnes už podruhé stejná otázka. Máme Schneidera. Možná je to znamení.”

Na boj o post jedničky se Schneiderem se těší. “Myslím, že pro budoucnost naší organizace to je výtečný tah. Cory je podle mě jedním z pěti nejlepších brankářů v NHL. Je to pro něj šance dostat se z brankářského chaosu ve Vancouveru. Já nebudu chytat navždy. Myslím, že je skvělé, že můžeme chytat spolu. Samozřejmě se budu snažit na něj tlačit a získat co nejvíce času na ledě, jak dokážu a dokavaď budu schopný. Nepochybně je budoucností naší organizace,” chválí si Brodeur velkou konkurenci na brankářském postu.

Martina Brodeura čeká poslední sezona, co se týče jeho kontraktu. Ale řekl, že není jisté, zda-li to bude úplný konec jeho kariéry.

Taktéř prozradil, že byl, společně s Johanem Hedbergem šokován, když Devils oznámili tento trejd. “Výměna v prvním kole určitě šokovala mnoho lidí,” byl si jistý. “Bylo to vidět na reakci v hledišti, že to nikdo nečekal. Ale když se za tím ohlédnu zpět, dává to smysl. Nikdo to ale nevěděl. Fanoušci Devils by ale z této výměny měli být nadšení.”

Anthony Brodeur ale celý den myslel na to, jestli bude draftován. A musel si počkat dlouho. “Když přišel den draftu, bylo to nervy-drásající,” prozradil Anthony. “Když draft začal, bylo to v pohodě, nečekal jsem draftování někde na předních pozicích. Ale před koncem už to bylo hodně nervy-drásající.”

Martin popsal svého syna těmito větami: “Od malička hodně tvrdě pracoval. Sledoval mě, cestoval se mnou, získával spoustu zkušeností na Olympiádě, All-Star Game, Mistrovství světa, atd. Byl všude. Snad všech zkušeností využije.”

Příští sezonu tedy bude působit v QMJHL za Gatineau Olympiques. To by pro něj měl být odrazový můstek do profesionálního hokeje. Čeká ho dozajista těžká práce.

Sám Anthony se ale necítí jako potencionální nástupce svého otce. “Pokouším se vytvořit si vlastní cestu. Nesnažím se být synem Martyho Brodeura. Samozřejmě je tu nějaký tlak, ale chci si vytvořit vlastní cestu.”

“Nyní má své auto,” řekl Marty. “Už na to má věk.”

Tak to uzavřel Martin Brodeur. Tak doufejme, že se Anthonymu bude dařit!

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?