Peklo / Novinky z NHL / Daňo v prvním kole, jinak byl pro Čechy a Slováky draft slabý

Daňo v prvním kole, jinak byl pro Čechy a Slováky draft slabý

Na draftu NHL 2013 zazněla jména čtyř slovenských a tří českých hráčů.

Slovensko
#27 – Marko Daňo
Trenčínský odchovanec byl vybrán Columbusem v prvním kole. Daňo v uplynulé sezoně hrál v KHL za Slovan Bratislava, reprezentoval na MS hráčů do 20 let a i na hlavním MS ve Švédsku a Finsku. Bezesporu se tak jedná o velkého talenta. Daňo se těší na spolupráci s Mariánem Gáboríkem.

#90 – Peter Cehlárik
Rodák z Žiliny byl vybrán Bostonem. 17-ti letý útočník působí ve Švédsku, hraje za Luleu. Za tento tým v sezoně 2012/2013 nastoupil k osmi zápasům, v nichž dal tři branky a na další tři přihrál. A to mu stačilo k tomu, aby byl tím nejlepším mezi mladíky pod 18 let, kteří nastoupili za A-tým.

#116 – Martin Reway
Rewaye si vybral Montreal. Narodil se v Praze, kde působil v sezoně 2011/2012 za mládežnické týmy Sparty Praha. Pak odešel zkusit štěstí do zámoří, upsal se týmu Gatineau Olympiques z QMJHL, kde nasbíral 50 bodů v 47 zápasech. V play-off pomohl v 10 uktáních jedním gólem a jedenácti nahrávkami.

#149 – Matej Paulovič
Toho si vybral Dallas. Podobně jako Cehlárik, i on působí ve švédských juniorkách. Patří Färjestadu, s jehož “dvacítkou” vybojoval bronzovou medaili. Jedná se o odchovance Topolčan.

Česká republika
#114 – Jan Košťálek
První Čech byl vybrán Winnipegem až na takto nízké pozici. Opravdu špatný draft pro ČR. Košťálek působil ve Spartě, kde si dokonce zahrál 10 zápasů za hlavní tým. V uplynulé sezoně hrál za Rimouski Océanic v QMJHL, kde tento obránce nasbíral 19 bodů v 54 zápasech (i s play-off).

#146 – Patrik Bartošák
Velmi nadějného brankáře si vybralo Los Angeles. Odchovanec Vítkovic byl po této sezoně za Red Deer Rebels ve WHL vyhlášen nejen nejlepším brankářem této ligy, ale i CHL (CHL = Central Hockey League, spadají pod ní nejvýznamnější juniorské soutěže – OHL, WHL a QMJHL).

#191 – Dominik Kubalík
Plzeňský odchovanec byl taktéž vybrán LA. Kubalík debutoval mezi muži v sezoně 2011/2012, kdy si za plzeňské áčko připsal start v osmi zápasech. Jednou dal dokonce gól z trestného střílení. Kings si ho ale vyhlédli při angažmá v týmu Sudbury Wolves (OHL) a také na MS hráčů do 18 let.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

SOUTĚŽ

Vážení Ďáblové, přinášíme Vám malou soutěž pro naše věrné fanoušky. Jak jistě víte, v dubnu jsme započali natáčet Podcast s názvem Ďábelský Pokec. Podcasty vydáváme v nepravidelných časech a tématicky se vždy zaměřujeme na dění v organizaci New Jersey Devils. V ČEM SOUTĚŽ SPOČÍVÁ? Pravidla soutěže jsou velice jednoduchá. V odkazu níže rozklikněte YouTube stránku …

Ďáble, co na to říkáš...?