Peklo / Novinky z NHL / Shrnutí 1. kola draftu 2013

Shrnutí 1. kola draftu 2013

První kolo Draftu 2013 v Prudential Center na čas zahájil svou řečí Gary Bettman, ovšem až po tom, co si vyslechl velmi hlasité bučení. No a po úvodní řeči už jsme tedy vyčkávali, zda Colorado splní to, co Joe Sakic avizoval již několik hodin dopředu. K žádnému překvapení nedošlo a Laviny opravdu jako jedničku letošního draftu zvolili Nathana MacKinnona. Byli jsme napjatí, jelikož bylo možné, že Colorado se ještě své 1. volby v draftu zbaví jako součást trejdu, to se ale nestalo, a vše proběhlo dle původního očekávání.

Další 3 volby odpovídali zhruba tomu, co předpokládali experti Adam Kimelman, Mike G. Morreale a Steven Hoffner, jejichž tipy jsme vám přinesli v sobotním článku. Všem třem se jednička draftu podařila odhadnout. Jako dvojku všichni experti volili Setha Jonese, ten byl draftován ale až na 4. místě Nashvillem, před něj se posunuli Barkov a Jonathan Drouin. Aleksander Barkov byl mimo jiné mnoha skauty pasován na nejlepšího hráče draftu 2013. Další volby šly zhruba podle plánu a se zatajeným dechem jsme čekali na 9. volbu, kdy měli být na řadě Devils. Ke stolku místo Lou Lamoriella ovšem přišel Gary Bettman a oznámil, že Devils vyměnili svou 1. volbu v draftu do Vancouveru za Coryho Schneidera a celá Prudential Center rázem ožila. O pár minut později přišlo vyjádření Coryho Schneidera, který řekl, že z vedení Canucs s ním téměř nikdo po sezoně nemluvil a o svém trejdu se dozvěděl až z televize. Ovšem z výměny byl poměrně nadšen a také poznamenal, že se velmi těší na spolupráci s Martinem Brodeurem.

Ve zbývajících volbách 1. kola již k žádnému většímu překvapení nedošlo, snad jen brankář  Zachary Fucale byl očekáván v 1. kole, nakonec byl vybrán Montrealem až v 6. volbě 2. kola. Kompletní první kolo je uvedeno v tabulce níže.

1. Colorado Nathan MacKinnon
2. Florida Aleksander Barkov
3. Tampa Bay Jonathan Drouid
4. Nashville Seth Jones
5. Carolina Elias Lindholm
6. Calgary Sean Monahan
7. Edmonton Darnell Nurse
8. Buffalo Rasmus Ristolainen
9. Vancouver (New Jersey) Bo Horvat
10. Dallas Valeri Nichushkin
11. Philadelphia Samuel Morin
12. Phoenix Max Domi
13. Winnipeg Joshua Morrissey
14. Columbus Alexander Wennberg
15. NY Islanders Ryan Pulock
16. Buffalo (Minnesota) Nikita Zadarov
17. Ottawa Curtis Lazar
18. San Jose (Detroit) Mirco Mueller
19. Columbus (NY Rangers) Kerby Rychel
20. Detroit (San Jose) Anthony Mantha
21. Toronto Frederik Gauthier
22. Calgary (St. Louis) Emile Poirier
23. Washington Andre Burakovsky
24. Vancouver Hunter Shinkaruk
25. Montreal Michael McCarron
26. Anaheim Shea Theodore
27. Columbus (LA) Marko Dano
28. Calgary (Pittsburgh) Morgan Klimchuk
29. Dallas (Boston) Jason Dickinson
30. Chicago Ryan Hartman

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

SOUTĚŽ

Vážení Ďáblové, přinášíme Vám malou soutěž pro naše věrné fanoušky. Jak jistě víte, v dubnu jsme započali natáčet Podcast s názvem Ďábelský Pokec. Podcasty vydáváme v nepravidelných časech a tématicky se vždy zaměřujeme na dění v organizaci New Jersey Devils. V ČEM SOUTĚŽ SPOČÍVÁ? Pravidla soutěže jsou velice jednoduchá. V odkazu níže rozklikněte YouTube stránku …

Ďáble, co na to říkáš...?