Peklo / Hlavní zprávy / Clarkson je připraven jednat s jinými týmy

Clarkson je připraven jednat s jinými týmy

Nadcházející volný hráč David Clarkson je připraven jednat s jinými týmy.

Jeho agent Pat Morris to oznámil médiím. Od zítřejšího dne už bude Clarkson moci jednat s jinými týmy, do 5. července ale mají přednostní právo Devils.

Generální manažer Lou Lamoriello údajně nabídnul Clarksonovi kontrakt, ten to ale spolu se svým agentem odmítnul. Mezi fanoušky se spekuluje o tom, že rozhodují peníze. “Žádá šest milionů. Dali byste mu šest milionů?” komentoval na Facebookové stránce Martin Sovič.

“O víkendu jsem s Louem jednal,” prozradil jeho agent Pat Morris. “Předložil nabídku, která ale nebyla přijata. Ve středu mohou ostatní týmy jednat s Davidem a říct mu, co by mu nabídli. Jsme otevření nabídkám New Jersey a jsme otevření nabídkám z jiných klubů NHL. Víme, co by New Jersey udělalo pro podpis kontraktu. Byla to určitá nabídka, která ale nebyla podepsána a zatím tak čekáme.”

Clarkson byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem týmu, dal 15 branek. V minulé sezoně nastřílel dokonce třicet gólů. V play-off 2012 dal tři góly (všechny vítězné) a měl devět asistencí.

Do NHL nebyl nikdy draftován, přesto se prosadil. V sestavě Devils odehrál celkem 426 zápasů v základní části (dal 93 gólů, na 73 přihrál a měl celkem 770 trestných minut). V play-off nastoupil čtyřiačtyřicetkrát (5 gólů, 9 asistencí a 79 trestných minut).

“Jak jsem již řekl, s New Jersey v kontaktu zůstáváme,” pokračuje Pat Morris. “Nepotřebujeme je ale oslovovat. To oni jsou ti, kteří čelí životu bez Davida.”

Týmy a nadcházející volní hráči budou mít celkem 48 hodin na jednání, než budou moci podepsat nové smlouvy s jinými týmy.

“Nemáme jinou možnost. Zhodnotili jsme nabídku a bohužel z toho nevyšel nový kontrakt,” uzavřel Morris.

“Nevím jak to teď bude. Samozřejmě s ním budu mluvit a uvidíme, co se z toho vyvrbí,” řekl GM Devils, Lou Lamoriello.


Všechny góly Davida Clarksona ze sezony 2011/2012

Co se týče Patrika Eliáše, u něj je to mnohem světlejší. Podle posledních zpráv je blízko podpisu nové několikaleté smlouvy s Devils.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?