Peklo / Novinky z NHL / Lecavalier se upsal Flyers

Lecavalier se upsal Flyers

Dnes již bývalý kapitán Tampy Bay podepsal 5-ti letý kontrakt s Philadelphií.

Mluvilo se o Dallasu, mluvilo se o Bostonu s Montralem, mluvilo se o spoustě jiných týmů, které měly o Lecavaliera zájem. Nakonec z tohoto boje vyšli vítězně Flyers.

Philadelphia podepsala rodáka z kanadské provincie Quebec na pět let. Dlouholeté kontrakty ale manažer Paul Holmgren letos vypověděl u Bryzgalova a Briera. Je to skutečně vhodné takto riskovat? To se uvidí.

Každopádně Lecavalier, jednička draftu z roku 1998, působil v Tampě 14 sezon (od roku 1998, v sezoně 04/05 působil v rámci výluky v Kazani). Posledních 5 let dokonce jako kapitán.

Čtyřnásobný účastník All-Star Game, vítěz Maurice Richard Trophy ze sezony 06/07 (nejlepší střelec) a také vítěz Stanley Cupu 2004 tedy nyní bude nastupovat za našeho divizního rivala.

Co se týče jeho kontraktu, je velmi lukrativní. 4,5 milionů dolarů ročně, klauzule o nevyměnitelnosti, klauzule o tom, že nemůže být odeslán na farmu bez osobního souhlasu. Prostě to Lecavalier nemohl odmítnout.

Philadelphia je ale nyní nad platovým stropem a bude muset shánět ještě brankáře. Je tedy téměř jistotou, že se bude muset zbavit některého ze současných hráčů. Pravděpodobně to bude trejd Braydona Coburna.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

První trejd s Rangers! Ďáblové získali střelce Michaela Grabnera

Jsou to nesmiřitelní rivalové. Zápasy mezi Rangers a Devils mají vždy obrovský náboj. Nelze se tedy moc divit, že v noci ze čtvrtka na pátek došlo k vůbec prvnímu trejdu mezi těmito týmy. Devils výměnou za obránce Jegora Rykova a druhé kolo draftu získali rakouského forvarda Michaela Grabnera. Třicetiletý rodák z Villachu byl s 25 …

Ďáble, co na to říkáš...?