Peklo / Novinky z NHL / Phoenix se stěhovat nebude

Phoenix se stěhovat nebude

Nad Kojoty z Phoenixu už dlouho visí otázník. Dlouhodobě musí být tento tým podporován financemi z NHL a nyní jim vážně hrozilo, že se budou muset stěhovat. Dnes ráno, v poslední možný den, ale přišla zpráva o tom, že městská část Phoenixu Glendale, pronajme arénu a udrží tak hokejisty Phoenixu v Arizoně.

Podle posledních zpráv by se měl tým dokonce přejmenovat na Arizona Coyotes.

Rada města se tak rozhodla na základě velmi těsného hlasování, kdy pro udržení Kojotů ve městě byli 4 hlasy a 3 proti. V případě, že by bylo hlasování neúspěšné, Kojoti by se definitivně z Arizony po 17-ti letech stěhovali pryč. Rada města ale souhlasila s 15-tiletou smlouvou a bude se podílet částkou 225 milionů dolarů.

Částky tedy budou vypadat následovně: město bude platit společnosti RSE (Renaissance Sports and Entertainment) ročně $15 milionů po dobu 15-ti let. To je ale mnohem větší částka, než jakou si může Glendale z rozpočtu uvolnit. Glendale uvolní ročně cca $6 milionů, ale RSE souhlasilo s tím, že zbývající částku získá RSE z provozu arény, nájmů až po zisk z parkovacích lístků.

Sečteno podtrženo, pro fanoušky z Arizony dobrá zpráva, Kojoti se stěhovat definitivně nebudou a tak se v sezoně 13/14 můžeme i my opět těšit na souboj Ďáblů a Kojotů.

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

SOUTĚŽ

Vážení Ďáblové, přinášíme Vám malou soutěž pro naše věrné fanoušky. Jak jistě víte, v dubnu jsme započali natáčet Podcast s názvem Ďábelský Pokec. Podcasty vydáváme v nepravidelných časech a tématicky se vždy zaměřujeme na dění v organizaci New Jersey Devils. V ČEM SOUTĚŽ SPOČÍVÁ? Pravidla soutěže jsou velice jednoduchá. V odkazu níže rozklikněte YouTube stránku …

Ďáble, co na to říkáš...?