Peklo / Novinky z NHL / Danny Briere do Montréalu

Danny Briere do Montréalu

Montréal bude tedy definitivně nadcházejícím působištěm bývalého útočníka Flyers Dannyho Briera. Pětatřicetiletého útočníka, stejně tak jako Bryzgalova, Flyers vykoupili ze smlouvy a byl tak k mání pro ostatní týmy. Ve Philadelphii měl původně odehrát ještě další dvě sezony.

Zájem o něj původně jevila pětice týmů mezi nimiž byli mimo jiné i Ďáblové z New Jersey. Dalšími týmy ucházejícími se o Brierovi služby  byli NY Islanders, Predators, Sabres a hlavní adept Canadiens. O pár hodin později se výběr zúžil na Devs, Preds a Canadies. Montreal jevil největší zájem a  nakonec tohoto hráče do svých služeb získal. Danny Briere podepsal s kanadským týmem dvouletý kontrakt na $8 milionů.

Briere byl do NHL draftován v roce 1996 v 1. kole (celkově 24.) Kojoty z Phoenixu, kde také následující sezonu poprvé naskočil na led NHL, ale odehrál jen 5 zápasů. V sezone 97/98 již odehrál téměř celou sezonu a nasbíral 22 bodů za 8 gólů a 14 asistencí v 64 zápasech. Ve Phoenixu odehrál ještě 3 sezony a pak se stěhoval do Buffala, kde se mu první sezona ne úplně vydařila, za to v té druhé nasbíral své tehdejší maximum, kterým bylo 65 bodů za 28 gólů a 37 asistencí. Svého dosavadního maxima dosáhl Danny ve své poslední sezoně (06/07) v Buffalu, kdy nasbíral ohromných 95 bodů za 32 gólů a 63 asistencí.

Po čtyřech letech strávených ve službách Sabres se stěhoval na svou zatím nejdelší štaci – do Philadelphie. Zde jsou tedy jeho dny již také sečteny. Odehrál zde celkově 6 sezon, 364 zápasů, ve kterých nasbíral 283 bodů za 124 gólů a 159 asistencí. Play-off si zde zahrál každou sezonu vyjma té poslední zkrácené 2012/2013. V play-off nasbíral slušných 72 bodů za 37 gólů a 35 asistencí.

“Uplynulá sezona s Flyers byla ta, kdy jsem rozhodně nebyl spokojený,” vyjádřil své zklamání Briere.

“Daniel Briere přinese mnoho umění, zkušeností a vůdcovství do naší kabiny. Je to velmi významný příbytek mezi naše útočníky,” neskrývá spokojenost manažer Montrealu Marc Bergevin. “Daniel prokázal velkou touhu pokračovat v kariéře právě tady v Montrealu a my jsme moc rádi, že jsme se dohodli na jeho dvouletém působení zde.”

Dannymu tedy přejeme hodně zdaru v novém působišti a pochopitelně také Louvi šťastnou ruku při dalším hledání!

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Zdravý Krejčí je připravený vlétnout do sezony, i s novými spoluhráči

Před šesti týdny se Krejčímu narodila první dcerka Elina. Naštěstí pro Bruins, nebyla to jediná věc, která se u Davida změnila. Devětadvacetiletý centr, jemuž začíná první rok šestileté smlouvy na 43,5 milionu dolarů, se uzdravil a je připraven. Loni odehrál jen 47 utkání, Bruins uniklo poprvé za 8 let play off.

Ďáble, co na to říkáš...?