Peklo / Hlavní zprávy / David Clarkson do Toronta

David Clarkson do Toronta

David Clarkson se tedy upsal Torontu! Na sedm let za 5,25 milionů za rok.

29-ti letý útočník se tedy upsal týmu Maple Leafs z rodného Toronta. Lamoriello měl o setrvání Clarksona zájem, ale neuspěl. Clarkson totiž požadoval velký plat.

Jak jednou řekl jeho agent, prostě se jednalo o nepodepsání smlouvy a život šel dál. Clarkson se nakonec s Lamoriellem nedohodl a tak čekal na nabídky jiných týmů. Zájem projevoval Edmonton, Columbus a také Ottawa. Největší zájemci ale byli z Toronta.

A právě Maple Leafs tohoto útočníka získali. Nabídli mu totiž sedmiletou smlouvu.

Patrik Eliáš zkritizoval chování Clarksonova agenta. Jednoznačně pak prohlásil, že Clarkson by v týmu neměl chybět, co se herní stránky týče.

“Clarky” působil v New Jersey od roku 2005, poprvé do NHL nakoukal až v sezoně 2006/2007. Od té doby hrál v NHL pravidelně. Za nejlepší sezonu považuje 2011/2012, kdy nastřílel 30 branek.

Zajímavostí je, že do NHL nebyl nikdy draftován.


Góly Davida Clarksona ze sezony 2011/2012

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?