Peklo / Hlavní zprávy / Ryane Clowe: “Jsem nadšený!”

Ryane Clowe: “Jsem nadšený!”

V první den volných hráčů posílil New Jersey i útočník Ryane Clowe.

Clowe obdržel nabídku na 5 let za 4,85 milionů dolarů ročně. “Není to moc?” přemýšlel nad jeho kontraktem fanoušek Kubajs Rozdolský. Ale pro porovnání – Clarkson požadoval 6 milionů a za posledních pět let nasbíral 144 bodů. Clowe je pouze o rok starší, obdržel smlouvu za necelých 5 milionů a za posledních pět let nasbíral 235 bodů.

“Jsem nadšený,” hlásil bezprostředně po příchodu Clowe. “Mluvil jsem s Lamoriellem a DeBoerem. Líbí se mi kam tým směřuje. Velkým faktorem bylo samozřejmě to, že New Jersey chce pokaždé vyhrát. V roce 2012 byli dva zápasy od výhry, ale poslední sezonu ovlivnila výluka a tak nepostoupili do play-off.”

“Byl to prostě zvláštní rok a předpokládám, že letos se zlepší a budou opět silným uchazečem na výhru,” je si jistý tento 30-ti letý útočník.

Clowe ale v minulé sezoně trpěl na otřesy mozku, přihodily se mu dokonce tři. O tom měli někteří fanoušci Devils pochybnosti. Snad se mu ale tyto problémy nevrátí.

“Cítím se skvěle takhle po sezoně, když je čas na odpočinek,” řekl Clowe. “Trénuji tvrdě, všechno je v normálu, jsem připravený. Je to pětiletá smlouva, mně je třicet let. Dlouholetá smlouva byla mojí prioritou. Mám před sebou spoustu hokeje a jsem prostě nadšený, že jsem se přidal k tomuto týmu.”

Devils samozřejmě neponechali nic náhodě a měli k dispozici všechny spisy od lékařů. Jednalo se o takovou formu zdravotních testů, které Clowe podstoupil po vyléčení z posledního otřesu mozku, který utrpěl po srážce s Jasonem Chimerou v play-off proti Washingtonu. “Jsem naprosto v pohodě,” řekl Clowe.

O služby tohoto kanadského útočníka mělo zájem hodně týmů. I Rangers ho chtěli udržet, ale neměli dost místa pod platovým stropem.

“Chtěl jsem zůstat a oni mě chtěli udržet,” potvrdil. “Ale chápu jejich situaci, jsou nějak omezení. Užil jsem si to tam, ale nyní jsem rád v New Jersey.”

A nyní se bude učit Rangers nenávidět. “Také už se to učím,” bere to s humorem Clowe. “A jsem si také jistý tím, že mě teď fanoušci Rangers nemají rádi.”

Velkou výhodou je i to, že z Newarku vedou přímé lety do St. John’s. Tedy do jeho rodného města, kde má rodinu. Díky tomu se budou moci častěji vídat.

“To bylo samozřejmě také důležitým parametrem,” je si jistý Clowe. “V San Jose jsem hrál od rodiny daleko, po příchodu do New Yorku už jsem byl rodině blíže. Mám v Newfoundland (provincie, kde se nachází jeho rodné město) dceru. Z Newarku vede přímý let až domů a to je opravdu skvělé. To byla má velká preference při rozhodování a proto jsem tak rád, že jsem se dokázal s Devils domluvit.”

Clowe uznal, že Clarksonův hrozící odchod byl také jedním z kritérií.

“Musíte na to hledět i z této strany,” oznamuje Clowe. “Ztratili Clarkieho a vzali mě. Hrajeme poměrně podobným stylem. Snažíme se hrát tvrdě, agresivně napadat, prostě jako silový útočník. Myslím, že to v průběhu sezony poznáte sami. Po jeho odchodu museli hledat nějakou náhradu, aby vyplnili tu díru. Jak jsem řekl, hrajeme hodně podobným stylem, ale jinak jsme odlišní hráči.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?