Peklo / Hlavní zprávy / Tim Sestito prodloužil s New Jersey

Tim Sestito prodloužil s New Jersey

Útočník Tim Sestito prodloužil o dva roky svou dvoucestnou smlouvu s New Jersey Devils.

Sestito je 28letý americký útočník, který se do NHL nedostal draftem. V sezoně 2008/2009 debutoval v sestavě Edmontonu proti LA Kings. V této sezoně působil na farmě Oilers jako kapitán.

9. července 2009 byl za podmíněnou volbu v draftu vyměněn do New Jersey, kde působil dodnes a pravděpodobně ještě dva roky působit bude. Sestito si v každé sezoně zahrál pár zápasů za tým v NHL a několik utkání v AHL.

Nepatří mezi hráče, kteří by pravidelně bodovali. V Albany (či Lowellu) odehrál celkem 201 utkání, v nichž zaznamenal 90 bodů. V NHL odehrál celkem 70 zápasů, během nichž zaznamenal pouze tři asistence.

Jedná se o silový typ útočníka, který i přes své poměrně nízké parametry (180 cm, 91 kg) umí rozdat slušný hit a dokonce se i poprat.


Dobrá bitka v podání Tima Sestita proti Maxime Talbotovi

Nyní Tim Sestito podepsal dvouletou dvoucestnou smlouvu. Pokud bude hrát v NHL, vydělá si 550 tisíc dolarů (v další sezoně 575 tisíc) a pokud v AHL tak 125 tisíc dolarů.

Pro zajímavost:
Jeho bratr Tom hraje v NHL za Vancouver a taktéž je bitkař.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?