Peklo / Binghamton Devils / Cam Janssen prodloužil o jeden rok

Cam Janssen prodloužil o jeden rok

Devils si pojistili služby dalšího útočníka, který může hrát i na farmě – Cama Janssena.

29letý útočník podepsal roční dvoucestnou smlouvu, která mu vynese v NHL nejmenší možný plat (550 tisíc dolarů). V AHL bude vydělávat pouze zlomek této hodnoty.

Janssen v uplynulé sezoně odehrál pouze 4 zápasy v NHL, pak byl poslán do AHL poprvé od sezony 2007/2008, kdy se zotavoval z operace ramene. Ve 36 zápasech za Albany dal jeden gól, na čtyři nahrál a měl 65 trestných minut.


Jediný gól Cama Janssena v letošní sezoně za Albany

“Jsem nadšený, že zůstávám,” neskrývá tento bitkař radost. “Miluju to tady. Dostal jsem šanci hrát v Albany, z čehož jsem měl zpočátku trochu hrůzu. Poslali mě do nižší soutěže a to bylo zpočátku těžké, jelikož jsem tam nebyl poslán velmi dlouhou dobu. Ale bral jsem to, jakože hraju a nakonec to tam bylo skvělé.”

Janssen si myslí, že by mu to mohlo v příští sezoně pomoct dostat se opět do NHL. To by ale mohlo být velmi obtížné. Krys Barch loni seděl 18 zápasů a vypadalo to, že v sestavě už není pro bitkaře místo. Tým potřeboval dávat góly a vyhrávat, na to bitkaři nebývají.

“Loňský rok byl poměrně zpackaný,” naráží Janssen na výluku, která výrazně zkrátila NHL. “Neměli jsme tréninkový kemp. Nezkoušeli jsme nikoho. Na nic nebyl čas. Prostě se hned začaly hrát zápasy. Bylo to těžké. To nejsou žádné výmluvy, ale prostě nebyl čas na žádné zkoušení. Předsezona a trénikový kemp je místo, kde potřebuješ zazářit a ujistit se, že na to máš.”

Janssen stále věří, že je v sestavě místo pro bitkaře. Také ale ví, že bude třeba hrát spolehlivě. Dokazuje to třeba podpis George Parrose v Montrealu či úloha Shawna Thorntona v Bostonu.

“Určitě je tu místo,” řekl. “Hra v NHL se vůbec nezměkčuje. Určitě ne. Stále je to tvrdá hra. Play-off jsou těžké. O finále Stanley Cupu nemluvně. Některý druh bitkařů z NHL už úplně zmizel, ale místo pro ty, kteří dodají týmu energii, povzbudí ho a pomůžou mají v sestavě stále místo.”


Bitka Cama Janssena s Shawnem Thorntonem z minulé sezony

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?