Peklo / Hlavní zprávy / Situace okolo nepodepsaných hráčů Devils

Situace okolo nepodepsaných hráčů Devils

Devils stále nemají podepsané smlouvy s Markem Židlickým a Adamem Henriquem, pojďme se podívat na situaci okolo nich.

MAREK ŽIDLICKÝ
O Marka Židlického je velký zájem ze strany Devils i ze strany samotného hráče, který dokonce dostal od neznámého týmu NHL nabídku smlouvy na dva roky, při které by si vydělal 9 miliónů dolarů. On ale odmítl s tím, že chce zůstat v organizaci Devils. Marek je přesně typem obránce, který by měl zůstat a kterého potřebujeme.
Rodák z Mostu je považován za jednoho z nejvíce univerzálních hokejistů v NHL, spolehlivý v obraně a dokáže i solidně zaútočit. V letošní sezóně to ale mělo i své mínusy, nutno ale podotknout, že celá zkrácená sezóna pro nás byla jedním velkým mínusem. Po odchodu Tallindera by se do kádru A-týmu Devils mohl dostat i nějaký jiný mladý ofenzivní bek.

“Máme 7 melounů k dispozici. Zaplatíme Židlu za 3.5 mil. a Henriqua za 3 miliony,” navrhoval Ondra Müller na “dábelském” facebooku. “Židla je snad náš, mohli by jsme si udělat takovou českou farmu,” doufal Martin Kev Královec.
“Židle snad zůstane. A jestli Clarkson zdrhne za prachama, tak je u mě mrtvej ďábel,” vtipkoval těsně před otveřením trhu s volnými hráči Martin Chachan Kukurůza.

ADAM HENRIQUE
Již jsme informovali o tom, že Adam Henrique dostal od Lou Lamoriella kvalifikační nabídku smlouvy, ale stále je volným, chráněným hráčem. Mluvilo se o tom, že měl být součástí výměny mezi Devils a Anaheimem. New Jersey by získalo Bobbyho Ryana, místního rodáka, Anaheim by dostal Henriquea a jednoho z mladých, talentovaných hráčů, působících prozatím na farmě (Gélinas, Boucher, Merrill).
Adam je skvělý, technický hráč, asi největší překvapení z minulé sezóny, kdy nasbíral v základní části skvělých 51 bodů, v play-off dal dvě branky, které rozhodly celou sérii. V druhém prodloužení sedmého zápasu proti Panthers a v šestém zápase finále konference proti Rangers na začátku prodloužení rozhodl o tom, kdo bude druhým účastníkem finále play-off (ten moment každý fanoušek Devils zná). Adama v Devils chtějí a my si to taktéž přejeme, víme totiž, že rodák z Brantfordu má co týmu nabídnout a jak jsme již naznačili, je technický a rychlý hráč, který skvěle hraje v oslabení.

“Další nutná “posila”, už bych raději viděl podepsaného Adama,” rozličoval se po podepsání Janssena Kubajs Rozdolský
“Henrique po skvělý nováčkovský sezoně dost zklamal,” zlehčoval Tomáš Novotný
“Priorita č.1, Adam tak na 4-5 let a jeho plat tak v rozmezí 3 – 4,5 miliónů,” dodal Vojtěch Formánek

Nepodepsaný je například ještě Alexander Urbom, Tom Kostoupoulos, Jacob Josefson a Harri Pesonen (dva posledně jmenovaní održeli kvalifikační nabídku smlouvy). V týmu se nepočítá s Mattem D’Agostinim a Stevem Sullivanem, nejspíše i s Alexeiem Ponikarovskym.

Autor David Panuška

Dlouholetý fanda Devils a sportovní redaktor.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?