Peklo / Hlavní zprávy / Marek Židlický podepsal roční kontrakt

Marek Židlický podepsal roční kontrakt

Český obránce Marek Židlický se s Devils dohodl na roční smlouvě.

Rodák z Mostu byl draftován roku 2001 New Yorkem Rangers, když zaujal hlavně ve finském HIFK. Za Jezdce ovšem nikdy nenastoupil, chtěl v NHL hrát pouze s jednocestnou smlouvou a tak byl vyměněn do Nashvillu.

Premiéru v NHL si odbyl v sezóně 03/04 a celkem se mu vydařila. Za Predátory nasbíral v 82 zápasech 53 bodů (14+39). Bodoval hned při svém prvním utkání, ve druhém dokonce skóroval. V Nashvillu odehrál ještě další tři sezony, než byl vyměněn do Minnesoty.

Za Wild nastupoval po dobu neúplných čtyř sezon. V té čtvrté byl totiž vyměněn do New Jersey za Kurtise Fostera, Nicka Palmieriho, Stephaneho Veilleuxe a dvě volby v draftu.

S Ďábly se postupně dostal až do finále Stanley Cupu.

Letošní sezónu začal na Kladně díky výluce, kde si připsal bod na zápas. Po zahájení zkrácené sezony odehrál všechna klání.

Po letošní sezoně mu vypršel kontrakt a byl volným hráčem. Jak jsme vás již dříve informovali, dostal nabídku od jiného týmu na 9 miliónů za dva roky. Tu ale nakonec nepřijal, a před pár minutami bylo oznámeno, že se s Ďábly dohodl na nové roční smlouvě za tři miliony dolarů.

Autor David Panuška

Dlouholetý fanda Devils a sportovní redaktor.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?