Peklo / Hlavní zprávy / Matt D’Agostini podepsal s Pittsburghem

Matt D’Agostini podepsal s Pittsburghem

Útočník Matt D’Agostini, který uzavřel minulou sezonu v dresu New Jersey, podepsal s Pittsburghem.

26letý forvard, rodák z kanadského Ontaria (z města Sault Ste. Marie), zahájil letošní sezonu v rámci výluky v Německu. Hrál za tým SC Riessersee (druhá liga). Smluvně ale patřil St. Louis Blues, kde po ukončení výluky také hrál.

Za Blues si v 13 zápasech připsal dva body za jeden gól a stejný počet asistencí. Pak byl za podmíněný draft v pátém kole roku 2015 vyměněn do New Jersey.

Tam si zahrál stejný počet zápasů jako v St. Louis a své bodové konto akorát zdvojnásobil. Čtyři body za dvě branky a dvě asistence. Zaujal svojí rychlostí a bojovností, v nevydařené sezoně se ale za New Jersey příliš neukázal.

5. července mu vypršela platnost smlouvy a manažer Lamoriello se rozhodl, že mu novou nenabídne. D’Agostini byl tak volným hráčem a dnes se upsal Pittsburghu Penguins na jeden rok.


Gól Matta D’Agostiniho v dresu Devils

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?