Peklo / Hlavní zprávy / ŠOK! Ilya Kovalchuk ukončil kariéru v NHL

ŠOK! Ilya Kovalchuk ukončil kariéru v NHL

Obrovské překvapení! Ilya Kovalchuk ukončil kariéru v NHL.

Velmi, velmi překvapivá zpráva. Ruský kanonýr, jeden z nejlepších hokejistů na světě se rozhodl, že ukončí svou kariéru v NHL.

Lou Lamoriello: “Po několika rozhovorech s Ilyou na toto téma za uplynulý rok dospěl k rozhodnutí, že ukončí kariéru v NHL. Jménem organizace jemu i jeho rodině přeji mnoho úspěchů v budoucnu.”

Ilya Kovalchuk: “Přemýšlel jsem o tom v poslední době dost často od doby výluky, kdy jsem hrál v Rusku. Od návratu zpět věděl Lou o mé touze vrátit se k rodině. Nejtěžší věc je ale to, že opouštím New Jersey Devils, skvělou organizaci, ke které mám obrovský respekt a fanoušky, kteří byli skvělí.”

Kovalchuk se tak vrací domů do Ruska, bude hrát v KHL. Jeho kontrakt v NHL je tím pádem neplatný. Pokuta ve formě odevzdání prvního kola draftu 2014 při pokusu obcházení platového stropu během podepisování Kovalchuka ale stále platí.

Jeho kontrakt se tak nyní ruší a Devils budou mít započítáno do konce sezony 2024/2025 jako pokutu 250 tisíc dolarů ročně.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?