Peklo / Binghamton Devils / Raman Hrabarenka podepsal vstupní kontrakt s New Jersey

Raman Hrabarenka podepsal vstupní kontrakt s New Jersey

Běloruský obránce Raman Hrabarenka podepsal vstupní kontrakt s New Jersey Devils.

Raman Hrabarenka (v některých médiích ho můžete najít jako Roman Graborenko) podepsal smlouvu s New Jersey. Rodák z běloruského města Mogilev se jí dočkal po roce stráveném v AHL.

20-ti letý talent působil v zámoří již od utlého věku. Začínal v EJHL, ale pak se přesunul do slavnější QMJHL. Tam odehrál sezonu a půl za Cape Breton Screaming Eagles a půlrok za Drummondville Voltigeurs.

I to zajistilo tomuto nadějnému obránci místo v reprezentaci Běloruska. Na Mistrovství Světa 2012 odehrál 7 zápasů, v nichž jednou asistoval.

Dostal se na oči různých zámořských skautů. Nikoho ale nezaujal natolik, aby ho vzali do NHL. A tak si ho vybrali Albany Devils na zkoušku. Tam strávil uplynulou sezonu – v 34 zápasech dal jeden gól a na čtyři přihrál.

Hrabarenka se opět dostal na Mistrovství Světa, kde odehrál stejný počet zápasu jako rok předtím. Dočkal se i první branky, kterou vsítil v zápase s Dánskem.


Gól Hrabarenky za běloruskou reprezentaci – v čase 1:12

Nyní si tento běloruský bek vysloužil vstupní kontrakt od New Jersey. Je to tříletá, dvoucestná smlouva.

Foto: Timo Savela, eliteprospects.com

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?