Peklo / Hlavní zprávy / Anthony Brodeur si přípravný kemp užívá

Anthony Brodeur si přípravný kemp užívá

V přípravném kempu je samozřejmě i Anthony Brodeur. A má se svým otcem více společného, než jen příjmení na dresu Devils.

V přípravném kempu mladých hráčů nosí Anthony číslo 50. A po prvním dni v dresu Devils bylo poznat, že se svým otcem nemá jen stejné příjmení a tým, ale i spoustu dalších prvků.

Například jak rychle vymrštil lapačku při zákroku, jak se opírá o břevno branky, zatímco jeho tým útočí, ale i styl chytání při nájezdech. Všech devět hráčů, kteří proti němu jeli nájezd, vychytal.

“Myslím, že to je genetické,” řekl Anthony po prvním dni v přípravném kempu Devils. “Jen protože je můj otec, tak dělám podobné věci, jako on. Nedělám to z toho důvodu, že jsem to u něj viděl.”

Anthony toho zatím zdaleka nedosáhl tolik, jako jeho otec, který byl vybrán v prvním kole. On byl draftován v sedmém kole, celkově jako 208. Jeho otec tu volbu sám oznámil.


Marty draftuje svého syna Athonyho

Anthony právě ukončil své angažmá v týmu Shattuck-St. Mary’s ve Farribault (Minnesota) a bude hrát juniorskou QMJHL za Gatineau Olympiques.

Je sice menší, než jeho otec, ale mnoho lidí u něj viděli stejné návyky, jako má jeho otec.

“Způsob, jakým kleká na jedno koleno. Způsob, jak si nasazuje helmu. Způsob, jak se opírá o branku. To všechno,” potvrzuje velké podobnosti mezi oběma Brodeury manažer Lamoriello. “Všichni jsme to viděli.”

Poté, co viděl svého otce chytat za Devils (první Stanley Cup vyhráli Ďáblové pár týdnů poté, co se narodil) si Anthony uvědomil vyjímečnost toho okamžiku, kdy nastupuje na led s dresem New Jersey, jmenovkou na zádech a logem Devils vepředu.

“Bylo to speciální,” neskrývá Anthony Brodeur nadšení. “V duchu jsem si řekl, že jsem tento dres už několikrát nasadil. Měl jsem číslo 50, což byl trochu rodíl, ale to nic nemění na tom, že to byl úžasný pocit, nastoupit na led se jménem Brodeur (číslo 50) s logem Devils vepředu. Bylo to skvělé.”

To, že měl v šatně stejné místo, jako mívá jeho otec, už jen těmto pocitům přidalo.

“Všechny jeho věci jsou pod mým místem,” řekl Anthony.

Sám čelí několika přirovnáním k jeho otci, ale nevadí mu to. “Jak by vám to mohlo vadit? Vždyť je to nejlepší brankář na světě,” má jasno.

“Nemyslím, že by mi to někdy začalo vadit. On je můj otec, lidé jsou obvykle přirovnáváni ke svým rodičům. Pro mě to je trochu odlišné. Já jsem Brodeur.”

Diskuze mezi otcem a synem jsou pochopitelné a časté, ale tento týden je pro Anthonyho vyjímečný. Musí být sám sebou a musí učinit první kroky, které by mu v budoucnu mohli zajistit profesionální kariéru. To je jeden z důvodů, proč v následujících dnech Marty nenavštíví Prudential Center.

“Budu se od toho držet daleko, nechám ho chvíli být, ať si dělá své věci,” dává mu otec prostor k samostatnému rozvoji.

Anthony si této rady a kroků svého otce cení. “Bylo to skvělé, když jsem mohl hrát svojí hru. Nemusel jsem dělat nic, co jsem nechtěl a ani jsem si nemusel ověřovat, že dělám vše správně. Chytal jsem prostě tak, jak jsem to dělal celý život a v tom také budu pokračovat.”

Syn legendárního brankáře si ten den užil. Bylo to především o cvičení, ale čelil mnoha střelám a měl šanci přizpůsobit se odlišnému tempu, než které měl na střední škole.

“Myslím, že jsem měl dobrý den. Bylo to dobré,” řekl Anthony. “Poslední týden jsem hodně bruslil. Bylo skvělé být na ledě a čelit mnoha těžším střelám, než na které jsem byl zvyklý.”

Řekl, že někteří hráči střílí opravdu tvrdě. Jmenovitě obránce Eric Gelinas a útočník Derek Rodwell.

“Bavil jsem se, prozradil Anthony. “Měl jsem možnost poznat některé kluky. Je prostě skvělé být s nimi na ledě a bavit se.”

Anthonyho trenérem brankářů pro tento týden bude Chris Terreri. Tedy bývalý náhradník jeho otce a současný kouč gólmanů. Anthony už si nepamatuje, kdy poprvé Terreriho poznal, ale nepříjde mu nějak vyjímečné, že je jeho trenérem brankářů zrovna on.

“Není to zvláštní. Trenér je trenér a na ostatním nezáleží,” říká tento skromný mladík. “Budu ho poslouchat bez ohledu na to, jestli jsem se s ním potkal už dříve, anebo až teď.”

Cílem Anthonyho je získat zkušenosti při přítomnosti s hráči, kteří bojují o NHL.

“Snad se tam jednou dostanu,” přeje si. “Ale když porovnám to, co po mně tady chtějí s tím, co jsem dělal, chci pouze vidět, jaké to bude a připravit se na snahu dostat se do týmu.”

Důležité pro něj bude i tréninkový kemp s týmem Gatineau (QMJHL), kde Anthony bude bojovat o místo jedné z nejlepších juniorských soutěží světa.

“Chystají se tam se mnou pracovat,” těší se Anthony. “Nyní ale mají tři brankáře, takže nevím, co se bude dít. Ale budu dřít, abych se tam stal jedničkou. To je můj cíl, stát se tam jedničkou a udělám pro to vše, co můžu.”

Zdroj: Blog Toma Gulittiho, rozhovor na Youtube kanálu New Jersey Devils PR

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?