Peklo / Hlavní zprávy / Reid Boucher bojuje o NHL

Reid Boucher bojuje o NHL

Velký talent Reid Boucher bojuje o NHL. Překonatel Stamkosova rekordu chce hrát v nejslavnější soutěži už příští sezonu.

Reid Boucher je mezi fanoušky v poslední době velmi skloňovaný. Ještě aby ne, vždyť v uplynulé sezoně doslova zářil v OHL. V dresu Sarnie Sting vstřelil v 68 zápasech 62 branek, čímž překonal klubový rekord Stevena Stamkose. K tomu ještě přidal 33 asistencí.

Z Bouchera by se tak mohl vyvinout velmi slušný hráč. A to i přes to, že ho Devils draftovali v roce 2011 až ve čtvrtém kole.

“Sebejistota je obrovská,” řekl Boucher po vstřelení tolika branek. “Prostě vás to baví. Během toho roku jsem neměl žádnou krizi. Se spoluhráči jsem se skvěle bavil a byl to dobrý rok.”

Devils nyní doufají, že je v tomto útočníkovi skrytý velký talent. 8. září mu bude 20, to je pár dní před začátkem tréninkového kempu, kam Boucher určitě pojede, pokud mu to zdravotní stav dovolí. Právě tam se bude muset ukázat. Do NHL je těžká cesta, ale Boucher samozřejmě doufá, že jí najde.

“Doufám v to,” řekl. “Snažím se dělat to nejlepší, co umím a přinést úsměvy na tváře trenérů.”

Když dá hráč 62 gólů za sezonu, nenechá to nikoho v klidu. Přitáhne to pozornost. Peter DeBoer má v OHL své kontakty a ty mu potvrdily, že ta čísla u Boucherových statistik jsou naprosto zasloužená. To mu sice nevynese místo v říjnové sestavě do NHL, ale rozhodně ho to přiblíží.

“Je to velký skok, ale není to nemožné,” říká trenér DeBoer. “Vždy chcete mít místo v sestavě pro takové hráče, kteří prorazí a překvapí vás. A Boucher má v sobě něco speciálního, co nejde naučit.”

Boucher v zápase v rámci přípravného kempu nováčků byl jediným střelcem v nájezdech svého týmu. Překonal brankáře Jakea Hildebranda.

19-ti letý útočník si dobře uvědomuje, že 62 gólů z OHL už v NHL či AHL nebude nic znamenat. Bude totiž čelit lepším obranám a brankářům.

“Časem se samozřejmě každý zlepší,” tvrdí. “Snažíte se jen prostě zařadit na ta správná místa.”

Díky poslední sezoně ho organizace řadí výše, než doposud byl.

“Byl jsem dost šťastný, že se mi tato sezona tak povedla,” je rád Boucher. “Podepsal jsem kontrakt, to bylo skvělé. Nyní doufám, že se od toho budu moci odrazit.”

Poté, co s týmem Sarnie vypadl v prvním kole play-off OHL, dokončil sezonu v Albany. Tam nastoupil do 11 zápasů, dal tři branky a přidal 2 asistence. Nejvíce se mu povedl 30. března první zápas proti Portlandu. To dal gól a přidal dvě asistence.

“Rozhodně jsem si věřil, když jsem přicházel do Albany,” řekl. “Především, když jsem v prvním zápase dal gól po teči, to bylo prostě skvělé. To mě mnohem více nabudilo a pak jsem tu dokončil ten rok.”

Klíčem bude udržet si sebedůveru i v přípravných kempech.

“Každý zde bojuje o své místo a vy prostě musíte přinést to nejlepší, hrát v nejlepší formě jaké můžete a předvádět nejlepší hokej,” má jasno.

Když se z juniorů přesunul do AHL, rozdíl byl podle něj dosti citelný.

“Bylo to o něco rychlejší,” řekl. “Co dost vyčnívalo, byla síla hráčů. V prvních zápasech jsem se s tím vyrovnával, poté už jsem do toho zapadl a začal hrát lepší hokej.”

Ale teď panuje otázka – dostane se Boucher do NHL? Má šanci?

“Myslím, že šance tu je,” těší se. “Nevím jak velká, ale rozhodně si chci tu roli vybojovat co nejdříve to půjde.”

Boucher samozřejmě ví, že musí během léta silně pracovat, aby se do NHL dostal.

“Musím být v nejlepší formě,” ví. “V průběhu léta musím zapracovat na rychlosti, což už jsem začal. Pracuji tvrdě, takže snad se do kempu dostanu v nejlepší formě.”


Sestřih Boucherových akcí v OHL

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?