Peklo / Hlavní zprávy / Adam Henrique je blízko nové dohody s Devils

Adam Henrique je blízko nové dohody s Devils

Mladý útočník Adam Henrique je blízko novému kontraktu s New Jersey Devils.

Po odchodu Ilyi Kovalchuka z NHL by mohl Henrique mít více prostoru k vyjednávání o nové smlouvě.

“Měl bych požádat o zbytek jeho kontraktu,” vtipkuje útočník v rozhovoru pro deník The Star-Ledger. “Nikdy jsem nepřemýšlel, že bych toho nějak zneužil. Snažíme se jen dohodnout na něčem férovém jak pro mě, tak pro tým. Samozřejmě to otevírá více místa pod platým stropem.”

Jak Henrique, tak Lamoriello potvrdili, že do konce týdne by dohoda mohla být uzavřena.

“Mohla by. Je to blízko. Vypadá to dobře,” potvrzuje 23letý forvard. “Není třeba spěchat, takže na to jdeme den po dni.”

Když se 5. července otevřel trh s volnými hráči, mohl Henrique obdržet nabídku od jiného týmu. Devils by měli právo jí dorovnat, ale stále byl v týmu Kovalchuk a v případě, že by se jednalo o nějakou lukrativní nabídku, byli by asi Ďáblové bezbranní.

Žádná nabídka ale nepřišla.

“Nejsem tím moc překvapen. Mnoho týmů udělalo mnoho změn,” řekl Henrique. “Předpokládám, že se ty týmy snažily podepsat určité hráče. Ale nebylo to něco, co jsem požadoval a bylo to mimo mou kontrolu. Cokoliv by se stalo, tady je to místo, kde chci být.”

A není pochyb, že ho Devils potřebují. Je schopný hrát na centru či na křídle.

V minulé sezoně zaznamenal 16 bodů (11+5) v 42 zápasech. Výlukovou sezonu začal v Albany, pak utrpěl zranění a na jeho návrat do sestavy New Jersey se trochu déle čekalo.

“Minulý rok byl poněkud odlišný, vše začalo tím zraněním. Celý tým si prošel takovým obdobím sucha,” řekl.

Cítí se jako potencionální náhrada Kovalchukových gólů?

“Vůbec jsem nepřemýšlel, že by na mě byl nějaký větší tlak. Možná bude více příležitostí,” přemýšlí Henrique. “Chci se ujistit, že dělám vše, co můžu, abych byl připravený na novou sezonu. Chci mít dobrý rok a chci se s týmem dostat zpět do play-off. Byli jsme tam v roce 2012. Tahle poslední sezona byla těžká.”

Další sezona by ale mohla být ještě těžší, bez Kovalchuka.

“Samozřejmě bylo mnoho lidí překvapeno a šokováno jeho rozhodnutím,” je si jistý Henrique. “Mluvil jsem o tom s hráči v týmu a s Louem (Lamoriellem). Za měsíc či jindy se nevrátí. Musíme se posunout dopředu.”

“Pro tým je to rána. Byl to náš nejlepší, nebo jeden z nejlepších hráčů. Rozhoduje zápasy. Ale to, co se stalo, nic nemění. Cítím, že jsme v mimosezonním období přivedli dobré hráče a udělali kroky k zlepšení týmu. Jsem nadšený, kam tým míří.”

Henrique je tedy velmi blízko nové, pravděpodobně dlouholeté dohody s Devils.

“To záleží na několika věcech,” řekl. “Dostali jsme se přes nějaké kratší a nějaké delší podmínky. Miluji to tady. Miluji tady hrát. Fanoušci byli skvělí. Organizace je skvělá. Je to můj další domov. Nejsme pod časovou tísní. Uvidíme.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?