Peklo / Hlavní zprávy / Lamoriello chce mít do konce týdne “hotovo”

Lamoriello chce mít do konce týdne “hotovo”

Lou Lamoriello prozradil, že by do konce týdne rád podepsal zbylé RFA hráče a najmul nového asistenta trenéra.

Zatím není nic konkrétního nového, co se týče chráněných volných hráčů anebo nového asistenta trenéra. Lou Lamoriello by ale vše rád stihnul do konce týdne. Smlouvu chce tedy dojednat především s Adamem Henriquem, Jacobem Josefsonem a Keithem Kinkaidem.

“Snad se nám vše do konce týdne podaří dodělat,” řekl GM Devils. “To je náš plán, ale dokavaď to nebude hotové, nikdy nevíte. Ale je to náš nynější cíl.”

Kvalifikační nabídky, které chránění volní hráči obdrželi, vyprší v 17:00 (23:00 našeho času) v sobotu. John Thornton, Henriqueův agent prozradil, že odsouhlasení kvalifikační nabídky není jednou z možností. Ze všech stran je ale zájem o setrvání v New Jersey.

Josefsonův agent, Peter Wallen s Louem Lamoriellem taktéž jednal, ale zatím k ničemu konkrétnímu nedošli. Každopádně se Wallen po rozhovoru s manažerem New Jersey cítil dobře a věří, že k dohodě brzy dojde.

Co se týče nového asistenta trenéra, tak zde také zatím není jasné, kdo jím bude.

“Dokončíme to co nejdříve to půjde. Snad do konce týdne, ale určitě nebudeme spěchat, aby z toho nevzešlo špatné rozhodnutí,” plánuje Lamoriello.

Stefan Matteau stále netrénuje v přípravném kempu nováčků, má totiž bolesti. “Stále ty tréninky pouze sleduje a rozhodně na něj netlačíme,” řekl Lamoriello. “Je v pořádku. Mohl by trénovat a bruslit, pokud bychom chtěli. Ale za ty dva dny to nestojí.”

Je tak velmi pravděpodobné, že se do kempu už nezapojí.

Centr Artur Gavrus, volba Devils v šestém kole roku 2012, plánuje po kempu odchod ze zámoří. Běloruský útočník bude hrát za Dinamo Minsk.

Lamoriello si přípravný kemp zatím nemůže vynachválit.

“Dáte hráčům šanci a podle toho můžete učinit nějaká rozhodnutí,” říká.

V první skupině je ta většina hráčů, kteří by v budoucnu mohli dostat prostor v hlavním týmu. Většina z nich by měla být pozvána v září i do tréninkového kempu.

“V první skupině je několik hráčů, u kterých musíme učinit ta rozhodnutí,” řekl. “Nepochybně budou pozváni do trénikového kempu. Ve druhé skupině jsou ti, kteří buď půjdou hrát vysokoškolský hokej, anebo hráči do počtu.”

“To je ten důvod rozdělení. Žádný další není.”

V první skupině jsou:
Brankáři: Scott Wedgewood, Anthony Brodeur
Obránci: Jon Merrill, Seth Helgeson, Eric Gelinas, Brandon Burlon, Reece Scarlett, Damon Severson
Útočníci: Blake Pietila, Myles Bell, Ben Johnson, Artur Gavrus, Reid Boucher, Blake Coleman, Graham Black, Riley Boychuk, Ben Thomson, Ryan Kujawinski

“Skupina obránců je, jak jsme již řekli, je kvalitní, stejně jako početná a skupina útočníků, která zde je, zjistí, jak daleko jsou, až se porovnají se zkušenými hráči v kempu,” tvrdí šéf Devils.

Přípravný kemp nováčků považuje Lamoriello za takovou přípravu na trénikový kemp, který následuje v září.

“Je to dozajista velký přechod,” říká Lamoriello k přechodu z přípravného kempu nováčků do trénikového kempu, kde už se potkají i s hráči NHL. “Jinak řečeno, zde hrajete s hráči, kteří už nějak uspěli, hráli v lize a vy jste je doposud sledovali a nyní musíte být opatrní, protože už je nemůžete sledovat, ale musíte ze sebe vydat to nejlepší. Je to kombinace mnoha věcí.”

“Ale to je to, co přípravný kemp nováčků dělá. Připravuje je. Jsou v šatně. Pohybují se tu. Už to tady pro ně není cizí. Cítí se pohodlně. Znají ty trenéry, znají ta zařízení a působí na sebe vzájemně se všemi kouči. Dává jim to pocit cítit se pohodlněji a lépe si zvyknout. V letech minulých zde byl pouze tréninkový kemp a to byl strašně krátký čas, navíc k tomu byl přidaný obrovský tlak. Tento přípravný kemp nováčků se tak stává více přínosným.”

Důležité je být i zdravý. Nezranit se a nastoupit do všech tréninků v rámci tohoto kempu. Dnes odpoledne (v americkém času, takže u nás večer) by měli mezi sebou opět odehrát jeden zápas.

Kromě Matteaua včera netrénoval ani David Wohlberg. V prvním zápase v rámci tohoto kempu se totiž po tvrdém zákroku Olega Yevenka jen těžce sbíral z ledu. Do zápasu se poté ještě vrátil, ale včera odpočíval.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?