Peklo / Hlavní zprávy / Mike Foligno novým asistentem trénera DeBoera

Mike Foligno novým asistentem trénera DeBoera

Novým asistentem trenéra Petera DeBoera byl jmenován Mike Foligno.

Po odchodu Matta Shawa do týmu Dubuque Fighting Saints (USHL) bylo jasné, že budou muset Devils hledat nového asistenta trenéra. Hledání trvalo poměrně dlouho, dnes už ale je rozhodnuto.

Novým asistentem DeBoera se stane Michael Anthony Foligno. Rodák z kanadského Sudbury (Ontario) byl dokonce velmi dobrým hráčem.

Byl draftován v prvním kole roku 1979, celkově jako třetí. Hráčskou kariéru trávil v Detroitu, Buffalu, Torontu a končil na Floridě. 27krát nastoupil v dresu kanadské reprezentace.

Celkově měl v NHL odehráno 1018 zápasů, v nichž zaznamenal 355 gólů a 372 asistencí. V play-off nastoupil 57 krát a nasbíral 32 bodů.

Už má i několikaleté trenérské zkušenosti. Začal jako asistent trenéra v St. John’s Maple Leafs v AHL, kde byl poté v sezoně 1995/1996 i asistentem trenéra. Poté se dokonce stal nachvilku asistentem trenéra v Torontu.

V další sezoně působil v organizaci Maple Leafs jako skaut. V sezoně 1997/1998 se opět vrátil do NHL, působil jako asistent trenéra v Coloradu.

Od roku 1998 do roku 2003 působil jako hlavní trenér Hershey Bears v AHL.

Jako hráč v juniorce zaujal v QMJHL za Sudbury Wolves. Tam se v roce 2003 opět vrátil, tentokráte ale v roli generálního manažera a trenéra. Tuto roli zastával až do roku 2010.

Poté se opět dostal do NHL. Dělal asistenta trenéra v Anaheimu.

V uplynulé sezoně působil na farmě Vancouveru, v týmu Chicago Wolves jako asistent trenéra.

Nyní se tedy upsal Devils a přidá se k asistentům Scottu Stevensovi, Daveu Barrovi a Chrisi Terrerimu.

Zajímavost: Oba jeho synové hrají v NHL. Marcus hraje za Buffalo a Nick za Columbus.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?