Peklo / Binghamton Devils / Steven Zalewski podepsal ve Finsku

Steven Zalewski podepsal ve Finsku

Útočník Steven Zalewski podepsal smlouvu s týmem finské ligy, Lukko Rauma.

Rodák z amerického New Hartford (New York) byl do NHL draftován v roce 2004 v pátém kole, celkově jako 153. Vybralo si ho San Jose.

Pak trávil ale ještě čtyři roky na Clarkson University, v sezoně 2007/2008 debutoval v AHL za tým Worcesteru.

Preméru v NHL si odbyl 12. října 2009 v zápase mezi Sharks a Coyotes. Phoenix ho vyhrál 1:0 na nájezdy. Za Sharks poté nastoupil ještě dvakrát, a to proti Capitals a Blackhawks.

9.2.2011 byl součástí výměny mezi San Jose a New Jersey. Devils získali právě jeho a Jaye Leache výměnou za Patricka Davise (v sezoně 2012/2013 hrál za CSKA Moskva, nyní bude hrát za finskou SaiPu) a Michaela Swifta (poslední dvě sezony hrál za korejský tým High1).

V sezoně 2011/2012 odehrál 7 zápasů za New Jersey, v ani jednom se ale bodově neprosadil.

K 10 zápasům v NHL Zalewski přidal tedy 406 utkání v AHL (ať už za Worcester či Albany). V nich zaznamenal 83 gólů a 157 asistencí.

Nyní se tento centr/křídelník upsal finskému týmu Lukko Rauma. Tam se potká s krajanem Mattem Generousem (obránce) anebo s českým útočníkem Davidem Štachem (odchovanec Kladna).


Povedený gól Zalewského po vydařené přihrávce od Erica Gelinase v AHL za Albany Devils

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?