Peklo / Hlavní zprávy / Podepíše Jágr s New Jersey?

Podepíše Jágr s New Jersey?

V posledních dnech se začíná hodně mluvit o tom, že by Jaromír Jágr mohl přestoupit do New Jersey.

V zámoří se o tom zatím mluví opatrně, ale v České Republice už se spekulace naplno rozjely. Deník Sport, TV Nova – na těchto serverech už o tom dokonce hovoří jako téměř hotovém.

Jak jsem již říkal, v zámoří se o tom zatím mluví opatrně. Reportér deníku The Record a New Jersey Devils, Tom Gulitti, si tím vůbec není jistý.

Citujme slova Toma Gulittiho z jeho blogu:

“Moc se mi nechtělo o tom psát, protože nemám vůbec potvrzené informace od nikoho ze Severní Ameriky. Ale je tu velké množství spekulací z Jágrovo rodné České Republiky.

Napsaly se články o tom, že budoucí člen Síně Slávy byl ve čtvrtek v New Jersey a je blízko podpisu s Devils. Ale isport.cz napsal o Jágrovi spoustu věcí, počínaje tím, že byl od čtvrtka velmi blízko podpisu s Devils a konče tím, že ho chce zpět získat Philadelphia, za kterou hrál už v sezoně 2011/2012.

Nemůžu mluvit o spolehlivosti isport.cz, proto jsem o této informaci zatím nemluvil. Nyní už ale isport.cz nezní tak jistě, jak znil na toto téma před pár dny.

V sobotu ráno napsal Roman Jedlička (z televize Nova) na svůj Twitter, že má z dobrého zdroje informaci, že Jágr na 99 procent podepíše s Devils.

Od té doby ale Jedlička nic nového o tomto nepsal.

Zanechal jsem množství telefonních a emailových zpráv agentovi Jágra, Petrovi Svobodovi, ale neodpověděl. Manažer Lou Lamoriello řekl své klasické ‘Nekomentuji’ na to, jestli má či nemá zájem o nějakého hráče mimo jeho tým. Mluvil jsem s ním už poté, co mi řekl, že neměl zájem o hráče, který podepsal s jiným týmem-případ Lecavaliera-ale nemohu si vybavit, kdy naposledy řekl něco takového, když měl zájem o hráče, který byl ještě ve hře.

Také si nemohu vybavit, kdy řekl, že by měl zájem o určitého volného hráče, který předtím nebyl pod smlouvou u jiného týmu.

Přál bych si být více užitečný, ale v tomto případě a na toto téma, nemohu. Jágra jsem v Prudential Center neviděl, když tu údajně byl. A všichni, s kterými jsem mluvil, mi také řekli, že ho neviděli. To ovšem neznamená, že tu nebyl.

Mluvil jsem s několika lidmi z USA, kteří dobře znají Jágra, ale ti s ním v poslední době nemluvili a nemyslí si, že by zprávy o něm a Devils měli nějaký smysl. To ale neznamená, že to mají či nemají pravdu.

Všechny články ze severoamerických stránek (novin, apod.) týkající se Jágra a Devils jsou na bázi článků z České Republiky.

Takže do doby, než řeknou něco Devils, Jágr, Flyers nebo jiný tým, musíme jen čekat a učinit vlastní rozsudek.

Na to, jestli by se sem Jágr hodil, řeknu následující: Dlouho jsem sledoval hru Jágra a jeho osobnost, obojí je příjemné pro okolí. S pukem v určitých situacích stále provádí takové věci, které umí jen pár hráčů. Stále tak může hrát a pomoct týmu, do kterého dobře zapadne. Mohl by Devils pomoct na přesilovkách.

Týmová rychlost Devils v minulé sezoně trápila. Když ale zvážíte obě akvizice z tohoto léta – Michaela Rydera a Ryanea Clowea, kteří přinesou věci, jenž by mohli pomoct v ostatních oblastech, ale nejsou ani nejpomalejší – tak by s kombinací příchodu Jágra mohl vzniknout nad rychlostí větší otazník vzhledem k tomu, že se hokej stává rychlejší hrou a pro mladší hráče.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?