Peklo / Hlavní zprávy / Ďáblové v širších nominacích na Olympijské hry

Ďáblové v širších nominacích na Olympijské hry

Tréneři hokejových velmocí pomalu a jistě zveřejňují, kteří hráči mají šanci na OH. Zde je něco o našich hráčích.

Na úkor Crawforda, Holtbyho, Luonga, Price či Smitha se do širší nominace Kanady nevešel brankář Martin Brodeur. Ten ovšem cenný kov z Olympijských her již má, a to dokonce dvakrát. V obraně Devils figuruje jediný kanadský obránce, kterým je Bryce Salvador, ten ale do výběru javorových listů pozván nebyl. Celkově do kanadského výběru nebyl vybrán z New Jersey nikdo, ačkoliv potenciální šanci měl třeba i Travis Zajac.

Ruská nominace člena New Jersey již čítá. Do výběru domácích se vešel obránce Anton Volchenkov i bývalý útočník Ilya Kovalchuk.

Šanci na olympiádu ovšem má nově příchozí brankář Cory Schneider, ale ten má dostatečně velkou konkurenci. Konkurovat mu bude například skvělý Quick – pro fanoušky Devils spíše taková noční můra. Do týmu USA dostal pozvánku i Zach Parise.

V obraně Švédska by mohli hrát celkově dva bývalí hráči Devils. Šanci dostane Henrik Tallinder a Johnny Oduya.

Téměř jisté místo by měl mít v českém národním týmu Patrik Eliáš, Marek Židlický a možná i Jaromír Jágr.

Autor David Panuška

Dlouholetý fanda Devils a sportovní redaktor.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?