Peklo / Hlavní zprávy / Eliáš si myslí, že Jágr bude přínosem

Eliáš si myslí, že Jágr bude přínosem

Názor Patrika Eliáše a některých médií na příchod Jaromíra Jágra do týmu New Jersey.

Po příchodu Jaromíra Jágra začalo spoustu lidí spekulovat o tom, jestli český útočník do týmu zapadne. Jágr v New Jersey podepsal roční smlouvu, která mu vynese minimálně dva miliony dolarů. Bonus ve stejné hodnotě dostane v případě, že odehraje minimálně 45 zápasů v základní části.

Eliáš se na spolupráci s Jágrem těší. “Nikdy jsem nepřemýšlel o hraní v jednom týmu s ním, ale oba jsme v takové fázi kariéry, kdy známe své role, situaci a místo v týmu. Myslím, že pro tým bude přínosem,” řekl Eliáš pro deník The Record.

Dlouholetý útočník Ďáblů předpokládá, že jeden z mnoha důvodů podpisu Jágra byl i odchod Kovalchuka z NHL. Lamoriello v něm vidí potencionální náhradu.

“Když se na to podíváte z pohledu fanouška či veřejnosti poté, co jsme ztratili Kovyho, byli jen tak tři nebo čtyři hráči k dispozici, které jsme mohli vzít anebo o tom uvažovat a on je jedním z nich,” má jasno Patty. “Z pohledu veřejnosti si myslím, že má stále velké jméno, dosáhl spousty věcí v jeho životě a kariéře, takže jsem si velmi jistý, že fanoušci budou nadšení, že bude Ďáblem.”

Lou Lamoriello před jeho příchodem mluvil i s Eliášem a Židlickým. Ani jeden z českých hráčů Devils o tom ale se samotnou “68” nemluvil.

“Opravdu jsem s ním o tom nemluvil,” říká Eliáš. “Samozřejmě se oba známe, ale není to tak, že bychom si každý den volali nebo tak něco.”

Eliáš si je jistý, že Jágr do týmu přinese spoustu zkušeností a ofenzivních schopností.

“Možná už není nejrychlejší bruslař, ale stále je silný na puku, umí ho dobře kontrolovat a to otevírá více prostoru jeho spoluhráčům v lajně,” je si jistý Patrik Eliáš. “Je chytrý. Má hokejový smysl. Hraje velmi uvolněně.”

Jágr nedal v uplynulém play-off ani branku ve 22 zápasech za Boston, a v posledních 31 utkáních vyřazovací části tak nedal ani branku.

“Neviděl jsem ani jeden zápas, ale četl jsem tu (v České Republice) o tom,” řekl na toto téma Eliáš. “Snad se nám to co nejdříve podaří zlomit. Občas se to stane. Mně se to stalo mnohokrát v kariéře. Nemohl jsem dát gól asi v 18 zápasech. Stává se to každému. Ikdyž nemůžete dát branku, můžete pro tým udělat spoustu dalších věcí.”

“Chci vědět tak moc jako vy, jak se vypracuje, jak do týmu zapadne.”

Eliáš s Jágrem v národním týmu ve stejné lajně příliš často nenastupoval.

“Hráli jsme spolu asi dva roky zpět pár přesilovek (na MS), ale nikdy při normálním počtu na ledě,” řekl Patty.

A jaký je Eliášův názor na to, že spolu nyní budou v jednom týmu?

“Kdyby jste se mě na to zeptali před deseti lety, odpověděl bych jinak. Stále je to nadšení, ale pro mě už to neznamená tolik, jako pro mladší hráče. Klobouk dolů předtím, co vše dokázal, ale z mého pohledu, z pohledu toho, co jsem s týmem už dokázal, je prostě dobré, že bude v týmu, takže tolik nezáleží na tom, jestli budu hrát s ním, Sergeiem Brylinem nebo Mattiasem Tedenbym. Je snahou z toho dostat co nejvíce a přesvědčit se, že to prospívá jak jednotlivcům, tak týmu.”

A co píší ostatní média?

ESPN New York, Mike Mazzeo – 41-letý křídelník nedal 30 gólů za jednu sezonu od sezony 2006/2007. Ale pokud naplní rozumná očekávání, mohl by skórovat 20-25krát.

The Star-Ledger – Jeden rozhodující detail v příběhu o Jágrovo podpisu: nepřemýšlel o návratu do KHL, kde nyní bude hrát Kovalchuk. “Přemýšlel jsem pouze o jediné věci: o zůstání v NHL,” řekl Jágr v rozhovoru pro Mikea Vorkunova.

CBSSports.com, Brian Stubits – Jágr by mohl být stále užitečný navzdory tomu, že už nebude taková hvězda jako dříve. S příchodem i Rydera s Clowem by toto trio mohlo pomoct k náhradě Kovalchuka a Clarksona.

The Record, Andrew Gross – Gross citoval Lamoriella v tom, že by Jágr mohl hrát v prvních dvou lajnách a pomoct při přesilovkách. Mohl by také být lídrem týmu, ve kterém hraje hrstka mladých hráčů.

Sporting News, Sean Gentille – Jágr pomůže vyvrátit, že ztráta prvního kola draftu za trest v době příchodu Kovalchuka a nezdary byly “nejhorším možným scénářem”.

Wall Street Journal, Mike Sielski – Je otázkou, jestli bude příspěvkem v celé základní části a v play-off, pokud se tam Devils dostanou.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?