Peklo / Hlavní zprávy / Jeff Vanderbeek prodává Devils

Jeff Vanderbeek prodává Devils

Současný předseda Jeff Vanderbeek bude klub prodávat.

Podle informací magazínu Forbes přichází v úvahu i to, že klub bude vlastnit liga. Stejně, jako to doposud bylo u Phoenixu. Bill Daly si to ale nemyslí. “Ty zprávy nejsou přesné,” tvrdí zástupce komisaře NHL. “Liga pokračuje v součinnosti s Devils na vytvoření rámcového plánu, který by zajistil dlouhodobou stabilitu týmu. Součástí tohoto plánu ale není intervence ze strany NHL či převzetí řízení klubu.”

To potvrzuje i Gary Bettman, šéf NHL. “Neviděl jsem ten článek Forbesu, ale pokud navrhují, že převezmeme Devils, o čemž jsem slyšel, že článek píše, není to přesné.”

Podle Forbesu dluží Devils částku 230 milionů dolarů. Fanoušci se ale nemusejí bát, že by se jejich klub musel odstěhovat. Podle posledních informací to totiž vůbec nehrozí, navíc klub už má minimálně dva zájemce o koupi většinového podílu.

Velkým favoritem je majitel basketbalového klubu Philadelphia 76ers, Josh Harris. Druhým vážným kandidátem je Bill Gallacher, miliardář z Calgary. Mezi kandidáty na koupi klubu by mohl být zařazen i Andrew Barroway. Právník z Philadelphie měl o klub zájem již delší dobu. Podle deníku Forbes ale už o klub zájem nemá.

K dohodě by prý mohlo dojít už i do několika dnů. Součástí toho budou práva na provoz haly v Prudential Center, která si prostě nemůže dovolit odchod tohoto klubu. O stěhování se tedy bát nemusíme.

Lou Lamoriello situaci nekomentuje. Závěrem tedy nezbývá dodat nic jiného než – doufejme, že nám případný nový majitel pomůže udržet v klubu finanční stabilitu, že hrozící bankrot bude opravdu stále “jen” hrozící a že klub opravdu zůstane tam, kde je, v Newarku.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?