Peklo / Hlavní zprávy / Novým majitelem klubu se pravděpodobně stane Josh Harris

Novým majitelem klubu se pravděpodobně stane Josh Harris

Podle posledních zpráv by se novým majitelem klubu měl stát současný majitel 76ers z NBA, Josh Harris.

Včera jsme vám přinesli zprávu, že Jeff Vanderbeek prodává klub. V ní taktéž byli dva velcí kandidáti na zisk většinového podílu v týmu. A zdá se, že už máme vítěze. Podle Howarda Eskina, reportéra philadelphského rádia WIP, skupina, kterou vede Josh Harris, majitel basketbalových 76ers, souhlasila s finanční částkou, kterou Vanderbeek požadoval a obě strany uzavřely dohodu.

Zdroj blízký klubu řekl deníku The Record, že “Prodejní cena nikdy nebyla hlavní problém” pro některou ze zúčastněných stran a byla “stanovena na týdny”. Tím zdroj zřejmě naznačil, že dohoda ještě není uzavřena, ale mohla by být do začátku sezony. Pak ale také dodal, že se “věci daly do pohybu” a brzy by mohlo dojít k uzavření dohody.

Druhý zdroj blízký klubu potvrdil, že dohoda není uzavřena, ale potvrdil, že Harrisova nabídka převýšila nabídku právníka Andrewa Barrowaye, který už měl o klub zájem delší dobu.

Mnoho médií ve čtvrtek potvrdilo, že prodej by mohl být dokončen v následujících dnech a určitě do začátku sezony 2013/2014.

Prodej, která zahrnuje i práva na provoz haly Prudential Center v Newarku a velké dluhy Devils, které by údajně mohly přesahovat 200 milionů dolarů by tak nyní patřily Harrisovi. Harrisova skupina by taktéž musela splatit 30 milionů dolarů Barrowayovi, který klubu touto částkou pomohl.

Vanderbeek ale nebude prodávat úplně vše, mnoho zdrojů totiž potvrdilo, že by v klubu mohl zůstat menšinovým vlastníkem. Od prosince minulého roku, kdy vyplatil všechny spolumajitele, byl vlastníkem úplně sám.

Harrisova skupina koupila tým NBA, Philadelphii 76ers od Comcast Spectator za 280 milionů dolarů v roce 2011. Harris, spoluzakladatel firmy Apollo Global Management, vlastní odhadem 2 biliony dolarů.

Blízko koupě Devils byla taktéž skupina Andrewa Barrowaye, ta ale opět neuspěla. Shodou okolností to byla taktéž jedna z protiskupin, která usilovala o koupi Philadelphie 76ers. Harris se tak zdá být opět vítězem tohoto “souboje”.

A teď ta nejdůležitější zpráva – ať už se stane novým majitelem kdokoliv, Devils zůstanou v Prudential Center v Newarku. Mají zde ještě 25-ti letý pronájem, který jim zajišťuje místní budoucnost. Fanoušci se tak nemusí obávat, že by se jejich miláčci někam stěhovali.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?