Peklo / Hlavní zprávy / Devils a Rangers se už těší na zápas pod širým nebem

Devils a Rangers se už těší na zápas pod širým nebem

Fanoušci, hráči, zaměstnanci a všichni okolo klubů New Jersey Devils a New York Rangers už se těší na 26. ledna.

26. ledna 2014 se na Yankee Stadium utkají pod širým nebem dva nesmiřitelní rivalové. Baseballový stadion v New Yorku s kapacitou pro 50 291 diváků, který byl otevřen teprve před čtyřmi lety, bude hostit dva z šesti duelů v letošní sezoně, které se budou hrát pod širým nebem. Tři dny po zápase s Devils zde totiž Rangers budou hrát s Islanders.

Bryce Salvador byl na tomto stadioně při tiskové konferenci poprvé. “A znovu tu budu, až budeme hrát,” těší se kapitán Devils. “Bude to jedna z velkých zkušeností. Už teď to mohu tvrdit vzhledem k tomu, kolik žádostí na lístky už jsem dostal. Myslím, že jich je ještě více, než na finále Stanley Cupu (2012 – pozn. red.). Takže se na to všichni už těšíme, především ti, kteří nic takového ještě nehráli.”

Jak již bylo zmíněno, pod širým nebem se v sezoně 2013/2014 odehraje celkově šest duelů. Kromě zmíněných dvou zápasů si ještě na Nový rok zahrají Red Wings s Maple Leafs na Michigan Stadium v Ann Arbor, 25. ledna Kings proti Ducks na stadionu Dodger v LA, 1. března se v Chicago’s Soldier Field uskuteční bitva mezi Blackhawks a Penguins a o den později si zahraje Vancouver s Ottawou na Vancouver’s BC Place.

“Je to jedinečná událost pro fanoušky, kteří se tak vžijí do hry způsobem, jaký si nikdy nepředstavovali a také můžeme získat nové fanoušky, kteří příjdou poprvé a stanou se toho součástí,” hodnotí utkání pod širým nebem komisionář NHL Gary Bettman. “Je to dělané pro fanoušky, podle toho je ta událost také řízena a to je ten důvod proč jsme přidali více zápasů, můžeme tak zapojit více fanoušků.”

Někdo se ale obává, že by to kvůli vyššímu počtu venkovních zápasů mohli fanoušci přestat vnímat jako vyjímečné utkání. Ale všichni doufají, že to přinese NHL více fanoušků a také o tyto zápasy bude mít zájem více týmů.

“Samozřejmě že toho děláme více,” tvrdí Bettman, který je mezi fanoušky NHL velmi neoblíbený. “Ale pro týmy a sponzory, kteří se toho chtějí zúčastnit, pro fanoušky kteří chtějí přijít toho chceme udělat co nejvíce a to je ten důvod, proč jsme udělali více zápasů. Je to prostě vyjímečná událost pro všechny. Chtěli jsme dát příležitost týmům uspořádat to poprvé, ale i týmům, kteří už jeden takový zápas hostili. Nemusí tak čekat dalších deset let na uspořádání dalšího, protože to bylo zatím dobře přijato.”

Devils jsou samozřejmě na zápas natěšení.

“Je to úžasné,” řekl Andy Greene na konferenci přímo na stadionu, kde se bude hrát. “Bude to skvělý den. Moc se na to těším. Bude to zábavná zkušenost. Když jsem měl šanci sledovat ty minulé zápasy Winter Classic, byla ta energie a napětí vidět a cítit jenom přes TV. Takže to bude určitě skvělé a dobrá zábava.”

Manažer Devils Lou Lamoriello prozradil, že měl při Winter Classic 2008 v Buffalu obavy o led (v tu dobu začalo ostře sněžit), ale nakonec byl rád, že se mýlil.

“Bude to naše první zkušenost s venkovním zápasem a není lepšího místa než získat tu zkušenost na Yankee Stadium,” má jasno Lamoriello, který je od roku 2004 členem Yankee Global Enterprises. “Hráči jsou nadšení, fanoušci jsou nadšení a my se prostě těšíme na tu zkušenost. Víme, že ta hra bude plná vášní, že to bude konkurenceschopné velkým událostem a věřím, že tu zkušenost si v naší organizaci všichni zamilují.”

Rangers už zkušenost s Winter Classic mají, hráli jej v roce 2012 ve Philadelphii na stadionu Citizens Bank Park. A už se těší, až si podobnou zkušenost zopakují.

“Bude to dobrý zápas,” řekl kapitán Rangers Ryan Callahan. “Myslím, že to je ta největší věc, určitě si to budeme užívat. Minule jsme nevěděli, co od toho čekat. Nyní už víme co očekávat, tvrdé části ledu.”

Rivalita mezi Rangers a Devils je velká. A přesunutí na větší stadion by jí mohlo udělat více intenzivní.

“Pokaždé, když hrajete s Devils, je to tvrdý zápas,” řekl Callahan. “Hrát venku v týden, kdy se bude hrát Super Bowl, to tomu jen přidá.”

Salvador začínal hrát hokej v Manitobě, kde taktéž hrával venku, takže se těší, že si to bude moci zopakovat.

“Pamatuju si, že od mého baráku k ledu to byl pouze jeden blok,” vzpomíná Bryce Salvador. “Brusle jsem si nazouval už doma. Neměl jsem v tu dobu ani plastový kryt na ostří brusle. Takže jsem pouze přešel beton a pak tam bylo trochu sněhu a někdy i ledu, takže jsem jen dobruslil po cestě dolů. Dokavaď se venku svítilo, hrál jsem. Jakmile světlo nebylo, rodiče mě nutili jít domů.”

Salvador řekl, že jeho zkušenost s baseballem skončila hned po odpalu míčku, ale stále si cení, že může dnes stát na půdě Yankees Stadium a že si zde bude moci za pět měsíců zahrát.

“Je to jedna z příležitostí, kdy to přijmete,” říká Salvador. “Často se to nestává. A být jedním z prvních dvou týmů, kteří zde budou hrát, to je čest. Navíc to bude zapsáno do historie, kterou Yankees mají.”

Greene hrál baseball až do svého juniorského věku (hrál středopolaře), pak ale musel všechen svůj čas věnovat hokeji (a to udělal dobře). Narozdíl od Salvadora navštívil Greene na Yankees Stadium (jak na starém, tak na novém) i baseballové zápasy. Jako rodák z Michiganu je totiž fanouškem Detroit Tigers.

“Je to skvělý stadion se skvělou atmosférou a historií – ne přímo toho stadionu, ale celé organizace – bude to velká pocta a čest si zde zahrát,” uzavřel Greene.

A co vy, těšíte se? :-) Tak 26. ledna v 18:30 našeho času! Stream na webu bude připraven … ale je to přecijen ještě dlouhá doba, bohužel.

Do startu NHL zbývá 50 dní!

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?