Peklo / Hlavní zprávy / Cory Schneider se těší na souboje s Vancouverem

Cory Schneider se těší na souboje s Vancouverem

Brankář Cory Schneider přišel do New Jersey z Vancouveru. A do něj se v dresu Devils vrátí hned ve čtvrtém zápase NHL 2013/2014.

19. července byl zveřejněn rozpis NHL. Co bylo prvním dojmem Coryho Schneidera?

“Asi to, že se poměrně brzo podíváme zpět do Vancouveru,” řekl na přípravném kempu USA pro Olympiádu v Sochi 2014.

Devils se totiž do Vancouveru, kde Schneider chytal pět let, podívají hned 8. října, tedy ve čtvrtém zápase.

“Nevím, jestli mi tvůrci rozpisu dělají radost tím, že to budu mít dříve za sebou. Nebo jestli si se mnou hrají, že to dali příliš brzy,” smál se Schneider. “Jsem si jistý, že to ve Vancouveru bude velký příběh, ale to mě nesmí rozptylovat. Musí to být zápas jako každý jiný.”

Dokonce i “odveta” v Prudential Center bude poměrně brzy. A to 24. října. Pro Devils to bude třetí domácí zápas, v sezoně ale celkově desátý.

“Klidně ať to je tak brzy,” řekl Schneider. “Zase tolik do toho nedám. Postupuji dopředu. Jsem nadšený, že jsem v Jersey a na to se teď soustředím. Bude skvělé je porazit, protože jsou dobrým týmem a v jejich aréně je skvělé hrát. Takže se na to těším.”


Dva skvělé zákroky Coryho Schneidera v utkání s Dallasem

Schneider samozřejmě ví, že rozhodnutí, jestli bude chytat on či ne, není na něm. Bude to záviset na tom, jak se rozhodne trenér Pete DeBoer. Ale samozřejmě by byl rád, kdyby si mohl proti bývalým spoluhráčům zachytat.

“Byla by to zábava zachytat si v té aréně,” řekl brankář, který se do New Jersey dostal v den draftu výměnou za první kolo z Vancouveru. “Vyjít z druhé střídačky a být na té druhé straně bude ale trochu odlišné. Bylo by ale skvělé hrát před těmi fanoušky, protože byli skvělí a vždycky se ke mně chovali velmi dobře. Jsem si jistý, že to bude působivé, pokud budu chytat. Ale já osobně miluji každý zápas, když chytám.”

Velmi dobrá brankářská dvojice Cory Schneider-Martin Brodeur by měla pomoci právě v dobách, kdy budou hrát Devils dva zápasy během dvou dnů. To by tedy mohlo znamenat, že kdyby Martin Brodeur chytal v Edmontonu den předtím, dočkal by se Schneider zápasu proti bývalému týmu.

Mohlo by to být ještě zajímavé v tom ohledu, že Cory Schneider a Roberto Luongo spolu dva roky bojovali o místo jedničky v dresu Canucks. Tyto dohady byly vyřešeny až výměnou Schneidera do New Jersey.

“Byl by to bezpochyby velký příběh,” má jasno Schneider. “Ale na to se během zápasu snažíte nemyslet.”


Kompilace Coryho Schneidera a jeho zákroků

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?