Peklo / Hlavní zprávy / Kostoupoulos se upsal Wilkes-Barre/Scranton Penguins

Kostoupoulos se upsal Wilkes-Barre/Scranton Penguins

Hráč Devils, Tom Kostoupoulos, který působil v Devils krátce se vrací do Penguins.

Rodák z Mississaugy podepsal s Devils smlouvu 6.3. 2013. Pravým jménem Thomas nastoupil k patnácti zápasů, v nichž vsítil jeden gól z nájezdu proti Lightning. Celkově nasbíral 18 trestných minut a po zbytek sezóny si už nezahrál.

Do týmu NHL se dostal hned po draftu. V rámci 7. kola si ho celkově na 204. místě vybral Pittsburgh a hned mu umožnil hrát na farmě za tým Wilkes/Barre Scranton Penguins. V sezoně 2001/2002 poprvé nahlédl do NHL, v týmu Pittsburghu byl brán jako tvrďák, který ale umí dobře pracovat s pukem.

Po angažmá s Penguins následovaly tři sezóny s LA Kings. Kvůli výluce sezonu 2004/2005 strávil sezonu na farmě, pak ale dvě sezony odehrál v hlavním týmu. Často posedával na trestné lavici. Tento tvrďák až do roku 2012 hrál v NHL, prošel ještě týmy jako jsou Montreal, Carolina a Calgary.

Během neúspěšné sezóny ho angažoval generální manažer Lou Lamoriello, který doufal ve vítaný impuls do kabiny i na led, což sem moc nepovedlo. Po sezóně se rozhodlo, že mu smlouva neprodloužena nebude.

Nyní se tedy po necelém půl roku vrací do svého bývalého působiště, do Wilkes-Barre.

 

Autor David Panuška

Dlouholetý fanda Devils a sportovní redaktor.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?