Peklo / Hlavní zprávy / Johan Hedberg zvažuje své další možnosti

Johan Hedberg zvažuje své další možnosti

Johan Hedberg už sice není hráčem Devils, ale momentálně zvažuje své možnosti, mezi nimiž je i to, že by mohl v New Jersey zůstat.

Švédský brankář stále kariéru neskončil. Stejně tak nekončí jeho naděje, že bude hrát v nadcházející sezoně v NHL. Momentálně ale nemá žádnou nabídku a tak stále čeká a zvažuje, co bude dělat dále. Jednou z možností je i to, že by s Devils pokračoval. Ale ne jako hráč.

“Pořád přemýšlím nad některými možnostmi, co budu dělat a tak dále,” řekl Hedberg.

Rodák ze švédského města Nacka by začal svou čtvrtou sezonu jako náhradní brankář New Jersey Devils, ale nakonec k tomu ani přes jeho platný kontrakt nedošlo. Lou Lamoriello totiž v den draftu dojednal příchod brankáře Coryho Schneidera z Vancouveru za první kolo draftu. A pak Hedberga vyplatil ze smlouvy, díky čemuž se stal nechráněným volným hráčem.

“Moose” byl v ten den přítomný přímo na draftu v Prudential Center. Nic takového nečekal, nevěděl. I proto byl v prvním momentu doslova šokován. Ale podle jeho slov to netrvalo dlouho a srovnal se s tím.

“Když se to stalo, byl jsem poměrně v šoku, protože jsem tam byl přítomný,” potvrzuje Hedberg. “V ten stejný večer jsem ale pochopil k čemu to povede. Bylo to napsané na zdi. Ráno jsem mluvil s Louem a pak odletěl domů (do Švédska), takže bych řekl, že jsem se s tím další den už vyrovnal.”

“Mám nějaké možnosti, ale žádné hráčské. Aspoň k dnešku,” potvrdil Hedberg před dvěma dny. Některé týmy v NHL či v Evropě prokázaly o jeho služby zájem, ale nic mu nevyhovovalo v tom ohledu, že společně s rodinou žije v New Jersey.

“Nějaké týmy měly zájem, ale nechtěl jsem vzhledem k tomu, že bychom se s rodinou museli opět stěhovat,” řekl jasně Hedberg. “Potřeboval jsem čas na rozmyšlenou. Stále jsem ale s tímto procesem neskončil.”

Je tedy zcela zřejmé, že jeho jasnou prioritou je to, aby zůstal v oblasti New Jersey a v blízkosti své rodiny. Zkrátka, aby se nemusel stěhovat. Sám uznal, že jednal s Devils o jeho možném dalším působení v organizaci.

“Mluvili jsme o různých věcech,” potvrzuje 40-ti letý brankář. “Nic konkrétního, ale jak vidíte, tak se stále ‘motám’ kolem týmu. Nehraju, ale uvidíme, co se stane. Je to skvělá organizace. Je skvělé, že do ní patřím.”

Lamoriello řekl, že by se místo pro Hedberga v organizaci určitě našlo.

“Myslím, že když máte osobu jakou je Hedberg, vždycky pro ní najdete místo,” ujišťuje GM Devils. “Je pro mě vyjímečným Ďáblem. Za to všechno, co organizaci přinesl. Cítíte se dobře po hokejové stránce (přivedení Schneidera), ale špatně po osobní (propustit Hedberga). To je rozhodnutí, které musíte udělat. Nemá to nic dočinění s tím, jaká on byl osoba, nic takového. Ten trejd byla věc, o které jsem musel přemýšlet delší dobu.”

Hedberg řekl, že pokud mu tým z NHL podá nějakou nabídku a bude pro něj výhodná vzhledem k výše zmíněným důvodům, určitě jí přijme.

“Stále se připravuji na to, že budu hrát, takže když někdo příjde a řekne mi, že chtějí, abych jim chytal, a já si budu myslet, že to je dobrá možnost, určitě jí vemu,” řekl Hedberg.

O této možnosti nepochybuje ani Lamoriello.

“Poslyšte, byli jsme připravení, že nám bude chytat,” řekl Lou Lamoriello. “Neodešel z toho důvodu, že by neměl chytat. Je to prostě rozhodnutí, které musíte udělat. Musíte oddělit od sebe vaše srdce a vaší hlavu.”

Ačkoliv by Hedberg rád hrál, uvědomuje si možnost, že jeho kariéra skončí.

“Už jsem o tom přemýšlel,” potvrzuje fanoušky oblíbený Moose. “Ale to je určitý druh procesu, nad kterým jsem přemýšlel celé léto. O co bych přišel, kdybych nehrál. Co bych ztratil. Jestli bych se s tím vyrovnal. O tom všem jsem přemýšlel.”

“Rád bych hrál, pokud bude kde.”

A aby to nebylo vše tak nějak negativní, řekl Hedberg to, že si i přes to všechno léto s rodinou a přáteli užil a že se cítí dobře.


Připomeňme si jeden ze skvělých zákroků “Moose”

Hedbergova bilance v New Jersey:

Sezona Počet zápasů Úspěšnost Průměr branek
 2010/2011 34 91,2% 2,38
 2011/2012 27 91,8% 2,23
 2012/2013 19 88,3% 2,76

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?