Peklo / Hlavní zprávy / Devils zítra hrají první přátelský zápas

Devils zítra hrají první přátelský zápas

Sezona 2013/2014 začíná přátelskými zápasy! Devils sehrají první už v zítřejší noci proti Rangers …

Rozpis zápasů byl oznámen několik dní dopředu. A první zápas mají sehrát Devils již v zítřejší noci, od 1:00 se utkají s New York Rangers.

V brance by měl startovat Cory Schneider. Na střídačce bude jeden z mladých brankářů, ale prozatím není jasné kdo. Jenom se ví, že to nebude Martin Brodeur.

“Schneider začne a Marty nebude hrát,” má jasno DeBoer. “To je vše, co vám teď můžu říct. Schneider začne a až pak se rozhodneme, jestli bude chytat celý zápas, nebo jen dvě třetiny, případně půlku utkání.”

Pro Schneidera to tak bude první utkání v dresu Devils.

Za Rangers by měl být připraven Henrik Lundqvist a také 26-ti letý Cameron Talbot.

Otazník visí nad českou dvojicí Patrik Eliáš – Jaromír Jágr. Oba totiž momentálně netrénují.

Jágr měl zranění ve spodní polovině těla, ale podle všeho se jeho stav velmi zlepšil. “Ráno jsem s ním mluvil,” řekl DeBoer. “Cítí se dobře, vše se vyvjí správným směrem. A to je dobře.”

Eliáš taktéž netrénoval. DeBoer důvod jeho absence nazval “údržbou”.

DeBoer je nadšený, že jeho tým odehraje šest přátelských utkání. Samozřejmě to je výhodnější a lepší na hodnocení hráčů, než když sledujete pouze jejich výkony na tréninku.

“Těšíme se na ty zápasy,” potvrzuje trenér. “Pro mě jsou to pravdivá ohodnocování hráčů. Samozřejmě že scrimmage (zápasy na tréninkovém kempu) jsou dobré, ale nemůžete na to tolik přihlížet. Nyní se utkáte se soupeři a hra bude psychicky na úplně jiné úrovni a také z jiného úhlu pohledu.”

Někteří trenéři v NHL často při přátelských zápasech sledují utkání z tribuny a nechávají koučovat své asistenty, DeBoer tak ale neučiní.

“Naskočím rovnou do akce,” těší se trenér.

Utkání bude v USA vysílat MSG Plus a MSG. My se pro vás pokusíme zajistit stream.

Sestava Devils oznámená nebyla, ale zato soupeř má jasno, které hráče vyšle do utkání.

Brankáři: Henrik Lundqvist, Cam Talbot (Trenér Alain Vigneault se do poslední chvíle rozhodoval, kdo bude náhradníkem. Nakonec Talbota upřednostnil před Martinem Bironem a Johanem Hedbergem.)
Obránci: Marc Staal, John Moore, Justin Falk, Aaron Johnson, Michael Del Zotto, Stu Bickel nebo Dylan McIlrath (Bickel byl lehce zraněný, ale měl by být k dispozici – pokud ne, bude hrát právě McIlrath)
Útočníci: Chris Kreider, Ryan Bourque, Marek Hrivík, Brandon Mashinter, Dominic Moore, Darroll Powe, Brad Richards, Brian Boyle, Danny Kristo, Rick Nash, Arron Asham, Shawn O’Donnell

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?