Peklo / Hlavní zprávy / Cory Schneider si získal fanoušky už v prvním zápase

Cory Schneider si získal fanoušky už v prvním zápase

Stačily pouze dvě třetiny v přátelském utkání a už se v Prudential Center ozýval pokřik “Cooory” na adresu brankáře Schneidera.

Pro Schneidera to byl pochopitelně debut v dresu Ďáblů. A velmi povedený. Chytal první dvě třetiny a zneškodnil všech 22 střel. Poté do branky nastoupil Keith Kinkaid, jenž pochytal 11 z 12 střel. Devils nakonec vyhráli 2:1.


Skvělý zákrok Schneidera proti pokusu Brada Richardse

Jeho výkon ocenili i fanoušci. Jeho jméno totiž za zápas několikrát vyvolávali. Celkově se přišlo na utkání podívat 11 906 diváků.

“To bylo úžasné,” žasnul Schneider. “O místních fanoušcích jsem slyšel mnoho, jak jsou vášniví a jak svůj tým podporují. Toto byl první přátelský zápas, takže doufám, že se dočkáme ještě větší podpory, ale byla to skvělá atmosféra. Ani to nevypadalo jako přátelský zápas. Předpokládám, že budu muset mít pokaždé čisté konto, abych se dočkal takového přijetí od fanoušků.”

Z jeho výkonu byl nadšený i trenér Peter DeBoer.

“Jsem za něj rád,” řekl na pozápasové konferenci. “První zápas je vždy těžký, když jste v novém týmu a samozřejmě chcete kvůli domácím fanouškům vyhrát. Chytal proti svému bývalému trenérovi z Vancouveru, Alainu Vigneaultovi, takže pro něj bylo skvělé se proti němu předvést a získat vítězství pro svůj tým.”

Za výkon pochválil i náhradníka Keitha Kinkaida, který chytal ve třetí třetině a inkasoval jednou.

Schneider si zápas užil.

“Je vždycky skvělé být v akci, udělat pár zákroků a vyhrávání nikdy neomrzí,” řekl Cory. “Je to přátelák, ale byla to pravděpodobně jedna z nejživějších her, které jsem kdy viděl. Byl to první zápas. Fanoušci byli skvělí, oba týmy hráli dobře a s plným nasazením. Myslím, že tak to je z mého osobního pohledu, jako tým můžeme být lepší, ale celkově to byl dobrý start.”

V brance se Cory Schneider cítil dobře, ale stále si myslí, že by se mohl v něčem zlepšovat.

“V některých ohledech jsem se cítil jistě,” hodnotí svůj výkon brankář, který přišel do New Jersey z Vancouveru. “Jsou tu nějaké věci – přesuny, dorážky, hra s pukem – ve kterých můžete být vždy lepší. Je to furt lepší, než dostávat více gólů. Ale toto byl přátelák a já můžu být o něco lepší.”

Skvělý zákrok vytáhl proti Bradu Richardsovi (viz video výše). Další skvělý zákrok si taktéž připsal proti němu, když ho vychytal lapačkou.

“Sledoval jsem vývoj hry a očekával jsem, že se puk dostane na Richardse,” popisuje Schneider daný moment. “Mě těžkou a rychlou střelu a měl jsem dobrý výhled. Rychle jsem zareagoval a občas je vaše lapačka na pravém místě a prostě se to tak stane. Je dobré znamení, když puk vidíte.”

“Bylo prostě skvělé porazit Rangers,”
uzavřel Cory.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?