Peklo / Hlavní zprávy / Devils mají den volna; bude hrát Jágr už proti Flyers?

Devils mají den volna; bude hrát Jágr už proti Flyers?

Trenér Peter DeBoer se kvůli náročnému programu rozhodl dát hráčům den volna.

“Jedná se pouze o krátkou přestávku,” řekl. “Poslední týden jsme tvrdě pracovali. Hráli jsme tři zápasy během čtyř dnů a já se tak rozhodl pro správnou věc.”

Jaromír Jágr se po zranění vrátil do tréninku. Zatím ale není jisté, jestli nastoupí v posledním přátelském utkání, které hrají Devils proti Flyers.

“Uvidíme,” řekl trenér DeBoer. “Myslím, že se v jeho situaci rozhodneme ze dne na den. Rozhodně se zlepšuje. Včera prošel těžkým tréninkem, což bylo dobré znamení. Konečné rozhodnutí ale uděláme zítra ráno.”

Včera Jágr trénoval s těmi, kteří nehráli ve večerním utkání ve Philadelphii. Byl to jeho první trénink od 12. září. Podle zpráv deníku The Record vše proběhlo v pořádku.

Ze zranění se dostává i Andrei Loktionov, který dnes s Jágrem bruslil. Oba už by ale měli být brzy úplně v pořádku.

Ve čtvrtek by chtěl DeBoer poslat na led sestavu, která by se měla velmi podobat té zahajující v NHL.

Po posledním utkání s Flyers, které Devils vyhráli 2:1, musel být lehce ošetřen Bryce Salvador. Ten totiž statně zblokoval pět střel, včetně velmi tvrdých pokusů Lecavaliera a Grossmanna. Cory Schneider řekl, že obránci mu s blokováním střel pomáhali, jako kdyby byl duben, čili play-off.

“Sal (Bryce Salvador – pozn. red.) blokoval střely, Volchie (Anton Volchenkov) blokoval střely, Gio (Stephen Gionta) blokoval střely,” shrnul DeBoer obětavost svých hráčů. “Tak to musí vypadat – pokaždé, když hrajeme, chceme vyhrát. A já si myslím, že tito chlapci se tím řídili.”

Trenér DeBoer nadále pochválil výkony Coryho Schneidera v přípravě. Potvrdil, že bude těžké rozhodnutí v určení brankářské jedničky.

Osm hráčů dnes bylo posláno do Albany. Jsou jimi brankář Scott Wedgewood, obránci Eric Gelinas, Jon Merrill a Brandon Burlon, a útočníci Stefan Matteau, Rod Pelley, Tim Sestito a Mike Sislo.
Obránce Damon Severson se vrátil do svého juniorského týmu Kelowna (WHL).

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?