Peklo / Hlavní zprávy / Sislo doufá, že si vybuduje místo v kádru New Jersey

Sislo doufá, že si vybuduje místo v kádru New Jersey

Útočník Mike Sislo byl autorem vítězné branky v přátelském zápase s Flyers.

Velkou šanci na to, že bude na 23-členné soupisce, která se uzavírá v pondělí, Sislo zřejmě nemá. Je si toho vědom. Doufá ale, že díky povedenému výkonu nejen v utkání s Flyers by mohl dostat nějaké šance v průběhu sezony, když třeba někdo vypadne ze sestavy kvůli zranění, či se někomu nebude dařit.

“Doufám v to,” řekl Sislo. “Je to mým cílem – dokázat, že jsem hráč NHL a že v této lize můžu hrát. To je to, o co se tu snažím.”

Sislo odehrál v utkání s Flyers 15 minut, zaznamenal dvě střely, z toho jednu gólovou.


Sislův gól proti Flyers v přípravě

Pochvaloval si ho i trenér Peter DeBoer.

“Je to solidní hráč,” řekl. “Rozhodně to vypadá tak, že může hrát na této úrovni.”

Jeho gól na 2:0 byl v zápase důležitý. Flyers totiž začínali nepříjemně kousat a dvoubrankové vedení se tak hodilo. Sám střelec byl z gólu nadšený.

“Bylo skvělé dát ten gól,” řekl. “Rozhodně to pomůže v sebedůvěře a samozřejmě také k výhře.”

Poté, co převzal dobrou přihrávku od Pelleyho, si stáhl puk kolem obránce Meszároše a na kolenou překonal brankáře Emeryho.

“Bylo to dobře zahráno, dobrý gól v ten pravý čas,” pochvaloval si kouč DeBoer. “Ve druhé třetině jsme poklesli s výkonem. O přestávce jsme si pak řekli, že se musíme vrátit zpět, více napadat a získat více ze hry. A tato lajna tak učinila.”

Sislo poděkoval za dobré asistence Pelleymu s Josefsonem.

“Oba dobře napadali, založili akci, skvěle si nahráli až to došlo ke mně,” popisuje akci střelec. “Dobře mi to tam dali …. Pelley to udělal velmi dobře. Nemyslím si, že mě opravdu viděl. Jen jsem na něj řval, ať to hodí zpátky před branku. On tak učinil a já měl tu možnost být v souboji sám s brankářem. Oba to prostě zahráli dobře.”

Pro Mikea to byl velmi zajímavý týden. Podal dobrý výkon už v Montrealu a poté to korunoval brankou ve Philadelphii.

“Rozhodně to byla skvělá zkušenost,” je si tím jistý. “Bavilo mě hrát a nyní se budu snažit pracovat tvrdě, abych zde mohl být co nejdéle.”

V minulé sezoně hrál v AHL za Albany. V 61 utkáních vstřelil 13 gólů a přidal stejný počet asistencí. Byl dokonce v závěru sezony povolán do “áčka”, ale nakonec si v NHL nezahrál.

Do Albany se v nejbližších dnech pravděpodobně i vrátí, ale rozhodně si o místo v týmu řekl. Šanci tak téměř jistě v základní části dostane, uvidí se, kdy a jak dlouhou.

“O tom zatím tolik nepřemýšlím, aspoň se snažím. Soustředím se na svou hru a tvrdě pracuji každý den, ať se děje co se děje,” uzavřel 25-letý forvard.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?