Peklo / Hlavní zprávy / Brodeurova série zahajovacích zápasů může skončit

Brodeurova série zahajovacích zápasů může skončit

Již osmnáckrát zahajoval sezonu jako brankářská jednička. Tentokrát se toho ale možná nedočká.

Řeč je samozřejmě o Martinu Brodeurovi. Ten osmnáckrát začínal v dresu jednoho týmu jako brankářská jednička – chytal úvodní utkání sezony. Ale poté, co mu zemřel otec a bude se z toho muset dát psychicky do pořádku, už to tak jisté není.

Sám řekl, že pravděpodobně bude k dispozici, ale ještě to neví určitě. Dnes trénoval podruhé od jeho návratu z Montrealu, kde byl na pohřbu svého otce. Trenér DeBoer se zatím nechce vyjadřovat k tomu, kdo bude chytat a jaké bude složení pro úvodní zápas s Pens.

41letý Brodeur ví, že odchytá pouze jeden z prvních dvou duelů. Ty se hrají totiž hned den po sobě (Penguins, Islanders – více v rozpisu). Nikdo ale zatím neví, který zápas odchytá on a který Schneider.

“Hrajeme dva dny po sobě, takže zatím nevím, co trenér zamýšlí,” řekl Marty. “Od mého návratu jsme zatím nemluvili o tom, který ze zápasů odchytám. Určitě ale nebudu chytat oba. Možná dostanu den navíc, kdo ví? To je otázka, na kterou se musíte zeptat trenéra. On mi to řekne dřív, než vám.”

Brodeur řekl, že mu nezáleží na tom, který z těch dvou zápasů odchytá, ale zřejmě by preferoval až to druhé, domácí utkání s New York Islanders.

“Na tom nesejde,” řekl jasně. “Tak nebo tak, jeden z nich zmeškám, ale hrát doma je vždycky zábava.”

Od sezony 1994/1995 začínal Brodeur vždy sezonu v bráně (v předchozí sezoně chytal poprvé Chris Terreri), ale pokud příjde o tuto sérii, nebude mu to příliš vadit.

“Vím, že mám nějakou sérii, ale ani nevím, jak dlouhou,” usmál se. “Na tom nezáleží. Není to velká věc. Je to o trvanlivosti. Bez ohledu na to jsem součást sestavy.”

Na dnešním tréninku se brankář Devils cítil lépe, než na tom včerejším.

“Nešlo na mě moc střel,” řekl. “Cítím se dobře. Zítra to bude další den (tréninku) a pak to začne.”

Peter DeBoer si zatím plány sestavy nechává pro sebe. Řekl, že bude zohledňovat spoustu hledisek, jako například výkony v přípravě, tréniních, zranění, atd.

Na dnešním tréninku se byl podívat i bývalý brankář Devils, Johan Hedberg. Stihl prohodit pár slov právě s Martym či Adamem Larssonem.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?