Peklo / Hlavní zprávy / Eliáš na listině zraněných, Tedenby “mimo soupisku”

Eliáš na listině zraněných, Tedenby “mimo soupisku”

Kvůli potřebnému splnění limitu maximálně 23 hráčů na soupisce byli Eliáš a Tedenby označení jako zranění.

Včera do 17:00 amerického času (23:00 středoevropského) musely kluby uzavřít své sestavy, které mohly čítat maximálně 23 hráčů. Devils jich na soupisce měli těsně před tím 25.

Na listinu zraněných byl umístěn Patrik Eliáš. Jak je známo, na této listině musí být hráč minimálně 7 dnů od svého zranění. V první řadě se tedy fanoušci Devils lekli, že Eliáš nebude moci hrát první tři zápasy v sezoně.

Pak ale přišla informace, že se počátek týdenní lhůty může datovat k době, kdy se zranil – což bylo v zápase ve Philadelphii, který hráli Devils minulé úterý. Takže by mohl být již zítra z listiny odškrtnut.

Manažer Lamoriello doufá, že bude k dispozici pro první zápas v Pittsburghu.

“Samozřejmě, že v to doufáme,” řekl GM. “Vypadá to dobře a pokud to dopadne, budeme ten krok muset udělat.”

Lamoriello si také uvědomuje, že tyto dnešní kroky mu přinesly více času na rozmyšlenou.

“Když je čas na vaší straně, využijete toho,” má jasno.

Lehce zraněný byl a stále ještě je švédský mladík Mattias Tedenby. Jelikož v poslední sezoně odehrál pouze čtyři utkání v NHL a hrál především na farmě, nemohl být zapsán na listinu zraněných, ale je momentálně veden jako zranění hráč “mimo soupisku”.

Lamoriello prozradil, že na tak může být veden až do doby, kdy “trenéři a všichni ostatní uvidí, že se cítí stoprocentně v pořádku.”

NHL dnes odsouhlasila takzvané hybridní zakázané uvolnění. Více k němu zde v článku sport.cz.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?